Są w formie

Ekipa z Wapienicy prezentuje się z bardzo dobrej strony na wstępie rundy wiosennej. Po wygranej z KS-em Bystra wapieniczanie poszli za ciosem w świąteczną sobotę. Zapora nie przestraszyła się wicelidera rozgrywek i faworyta tego spotkania - rezerw GLKS-u SferaNet Wilkowice i zwyciężyła w tym starciu 3:0, dzięki czemu zameldowała się w górnej części tabeli. - Cieszy mnie dobra dyspozycja mojej drużyny. W zeszłą rundę weszliśmy kiepsko, w pierwszych 6. meczach nie zdobyliśmy punktu, a teraz jest na odwrót. Nie ma co ukrywać, GLKS II w pierwszym meczu pokazał się z lepszej strony niż w miniony weekend. Niemniej, mecz był bardzo otwarty i wyrównany. Wilkowiczanie mieli swoje sytuacje, ale bardzo dobrze reagowaliśmy na to. Wygraliśmy w dwóch pierwszych meczach, ale przed nami weryfikacja w kolejnych tygodniach, gdzie czekają nas trzy trudne wyjazdy - zaznacza Rafał Bednarek, szkoleniowiec Zapory. 

 

Dół tabeli zapunktował 

Aż 4 remisy padły w świątecznej kolejce w bielskiej A-klasie. Za jeden zapunktowały także ekipy z dołu tabeli. Żar pokazał charakter, odmieniając losy meczu z liderującą "trójką" Podbeskidzia, i finalnie remisując 3:3. Z zaliczki punktowej cieszyła się także Iskra Rybarzowice, która zremisowała z rezerwami LKS-u Czaniec 2:2. - Młodzież Podbeskidzia nie miała łatwo w meczu z Żarem. Oprócz specyfiki boiska dochodzi fakt, że ekipa z Międzybrodzia dysponuje teraz sporą siłą fizyczną, co będzie atutem tej drużyny. Na Iskrze również może dochodzić w tej rundzie do niespodzianek. Widziałem, że drużyna z Czańca była wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny, jednak to nie wystarczyło, aby wygrać w Rybarzowicach - zauważa Bednarek 

 

Wyjazdowe skalpy

W pozostałych meczach z trzech punktów cieszył się Sokół Hecznarowice, który pokonał na wyjeździe KS Bystra 1:0 po bramce Adriana Pająka z rzutu karnego. Pewnym zwycięstwem zakończył się także pojedynek "w delegacji" Przełomu Kaniów. Podopieczni Zbigniewa Wierzgonia wygrali z LKS-em Ligota 3:0. - Wynik Przełomu mnie mocno zaskoczył. Nie wiem, jak to wyglądało z perspektywy boiska, ale widać, że drużyna z Kaniowa dobrze przygotowała się do tej rundy i może być niewygodnym rywalem - ocenia trener ekipy z Wapienicy. 
 

Wyniki 15. kolejki:

 

Żar Międzybrodzie Bialskie - Podbeskidzie III Bielsko-Biała 3:3 (0:2)

Pionier Pisarzowice - Zamek Grodziec 1:1 (1:0)

Zapora Porąbka - Orzeł Kozy 1:1 (0:0)

Zapora Wapienica - GLKS SferaNet II Wilkowice 3:0 (1:0)

KS Bystra - Sokół Hecznarowice 0:1 (0:1) 

Iskra Rybarzowice - LKS II Czaniec 2:2 (2:2)

LKS Ligota - Przełom Kaniów 0:3 (0:2) 

 

TABELA/TERMINARZ