Najbliższy weekend będzie finalnym dla tegorocznej edycji zawodów „Rockstar Beskidia Downhill”, odbywającej się przy naszym wsparciu medialnym. O miano najlepszego downhillowca zawodnicy powalczą na stoku góry Palenica w Ustroniu.

Downhill_Ustron

W sobotę i niedzielę kolarze zjazdowi opanują Ustroń. Blisko 150 zawodników w siedmiu kategoriach rywalizować będzie na stoku Palenicy o miano najszybszego kolarza w Beskidach. Przed rokiem na trasie tej triumfował Artur Hryszko, który uzyskał wynik nieznacznie przekraczający 1 minutę i 52 sekundy. Emocji i w najbliższy weekend na pewno nie zabraknie, bowiem o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kategorii PRO walczą wciąż trzej downhillowcy z identyczną liczbą punktów – Michał Śliwa, Tomasz Jezierski i Mikołaj Wincenciak. Weekendowa impreza, jako Puchar Beskidów, zaliczana jest również do Pucharu Polski MTB. Jednocześnie stanowi eliminację do Pucharu Centralnej Europy w Cross Country MTB.

W zapowiedzi imprezy kilka słów jeszcze o miejscu ostatnich zawodów „Rockstar Beskidia Downhill 2013”. Bike Park Palenica to malownicze miejsce, znajdujące się w cichej i spokojnej dzielnicy Ustronia-Jaszowiec. Piękne widoki i zróżnicowane terenu sprawia, że Bike Park Palenica posiada doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa zjazdowego. Szczyt Palenica położony jest na wysokości 672 m n.p.m.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ. Jako Patron Medialny wydarzenia serdecznie zapraszamy do przeżywania niezwykłych emocji.