Na kilka dni przed premierą w lidze okręgowej piłkarze z Wisły zaprezentowali dobrą dyspozycję tak w ofensywie, jak i szeregach obronnych.

wisla ustronianka 2 Odnosząc się do końcowego rezultatu  postawę wiślan ocenić należy na piątkę. Skąd plus? – Po raz pierwszy tego lata wygraliśmy nie tracąc zarazem żadnej bramki. Takie było nasze założenie na to spotkanie, choć rywal wcale nam zadania nie ułatwiał – rozpoczyna Tomasz Wuwer, szkoleniowiec zwycięskich we wtorkowy wieczór gospodarzy.

Piłkarze z Wisły strzelaninę w premierowej części sparingu rozpoczęli po kwadransie. Bramkarza zespołu Znicza do lat 20 pokonał wówczas strzałem z rzutu wolnego Bartłomiej Rucki. Kolejne trafienie to jedno z dwóch tego dnia autorstwa Alberta Kohuta, któremu w składnej akcji piłkę dograł B.Rucki. Ładną indywidualną szarżą i minięciem dwóch defensorów pruszkowian popisał się za to Michał Pietraczyk. W 55. minucie doszło do ustalenia wyniku wobec celnego uderzenia rezerwowego Sebastiana Juroszka. Goście, którzy w weekend rozpoczęli obóz w Beskidach, mogli pokusić się o gola w 80. minucie. Bramkę strzeżoną przez Macieja Wnętrzaka minął jednak strzał z rzutu karnego. Rywale wiślan nie wykorzystali ponadto gry w przewadze, po czerwonej kartce w 83. minucie dla Michała Raszki.

– Wynik i gra są optymistycznymi prognostykami przed ligowymi spotkaniami. Byliśmy dziś skuteczniejsi wykorzystując połowę ze stworzonych sytuacji bramkowych. W 90 procentach jesteśmy na rywalizację o punkty gotowi – zapowiada trener KS Wisły w rozmowie z naszym serwisem.

KS Wisła – Znicz Pruszków (U-20) 5:0 (4:0) Gole dla KS Wisły: Kohut – 2, B.Rucki, Pietraczyk, Juroszek

KS Wisła: Wnętrzak – Madzia, Tomala, Łacek, Płoszaj, Pietraczyk, Mar.Pilch, B.Rucki, D.Rucki, Małyjurek, Kohut oraz Kukuczka, Wawrzacz, Juroszek, Leśniewicz, Raszka, Kotrys, Mat.Pilch Trener: Wuwer