W miniony weekend w Dankowicach odbyło się spotkanie z udziałem oldboyów miejscowego Pasjonata, a także chorzowskiego Ruchu. Byłe gwiazdy "niebieskich" zagrały dla zmarłych Jerzego Wyrobka i Henryka Duszy.

pasjonat

- 28 lipca 1991 roku gościliśmy na naszym stadionie oldboyów Ruchu Chorzów, prowadzonych przez Gerarda Cieślika  powiedział Andrzej Sadlok, pokazując pamiątkowe zdjęcie z tamtego spotkania. - Świętej pamięci Jurek Wyrobek i Heniu Dusza grali wtedy przeciwko nam i choć przegraliśmy 2:10, a nasza tablica wyników, przygotowana na jednocyfrowy wynik nie pomieściła tego rezultatu, byliśmy szczęśliwi, bo zaczęła się współpraca między naszymi klubami. Jurek Wyrobek był jej orędownikiem i dlatego właśnie po jego śmierci przyszła nam do głowy myśl o zorganizowaniu meczu oldbojów Pasjonata z drużyną Przyjaciół Jurka Wyrobka i Henia Duszy - tłumaczy prezes klubu z Dankowic.

Spotkanie, rozpoczęło się od symbolicznego kopnięcia piłki przez wnuków Jerzego Wyrobka - Macieja i Filipa, którzy wspólnie z rodziną oglądali boiskowe poczynania z wysokości trybun. A ci, którzy zdecydowali obejrzeć się to spotkanie, na pewno nie żałowali, bo w meczu padło aż 17. bramek (!), wiele z nich efektownych. Królem "polowania" był były reprezentant Polski - Radosław Gilewicz, który sześciokrotnie trafiał do bramki w Dankowicach. Na listę strzelców wpisywali się także inni znani zawodnicy, jak Dariusz Gęsior, Mirosław Mosór czy Albin Wira. W spotkaniu, wystąpił także dobrze znany z serialu Ranczo Bogdan Kalus, który również przywdział niebieski trykot. Z dziennikarskiego obowiązku nadmieńmy, że mecz rozgrywany był systemem 2 x 35 minut.

Po zakończeniu starcia, odbyło się natomiast spotkanie w klubowej świetlicy, gdzie piłkarze spotkali się z rodziną Jerzego Wyrobka. Gospodarz - Andrzej Sadlok, wręczył wszystkim pamiątkowe zdjęcie wykonane tuż przed rozpoczęciem spotkania, które ponownie być może odbędzie się w Chorzowie. - Bardzo bym sobie życzył, żebyśmy spotkali się w przyszłym roku na tym memoriałowym meczu w Chorzowie - zakończył sternik Pasjonata.

Pasjonat Dankowice (oldboje)  Ruch Chorzów (oldboje) 6:11 (4:3) 0:1 Gęsior (1') 0:2 Gilewicz (13') 1:2 Bieroński (17') 1:3 Wira (22') 2:3 Kubinek (28') 3:3 Pokusa (30') 4:3 Bieroński (33') 4:4 Gilewicz (41') 4:5 Gilewicz (45') 5:5 Goździcki (47', samobójcza) 5:6 Gilewicz (48') 5:7 Gilewicz (53') 6:7 Adamowicz (54') 6:8 Smyła (58') 6:9 Gilewicz (60') 6:10 Szłapa (67') 6:11 Mosór (70')

Pasjonat: Sobala – Markiel, Adamowicz, Kręcichwost, Gajda, Bączek, Bieroński, Pietrzyk, Kubinek, Pokusa, Stawowczyk oraz Wróbel, J.Sadlok, A.Sadlok, Gałgan Ruch: Dusik (Dreszer) – Cienciała, Bodzioch, Gawenda, Smyła – Kalus, Gęsior, Wira, Kryger, Mosór – Gilewicz oraz Goździcki, Szłapa, Jaroszewski, Laburda