– Jeleśnianka coś u siebie zdziała, tym bardziej, że „jedynka” Orła gra mecz w ten sam dzień i tych posiłków kadrowych może nie być. Dodatkowo jest podbudowana wygraną w Lipowej. Byłaby to niespodzianka, ale dopatruję się jej w postaci co najmniej remisu.

W Leśnej nie będzie raczej zaskoczenia – Metal Węgierska Górka spokojnie sięgnie o 3 punkty. Gospodarze są z tego, co wiem bardziej na etapie organizowania się na kolejny sezon, więc lider zachowa swój rytm.

Dołuje w tej rundzie ekipa z Lipowej. Ciężko jej będzie o punkty z rezerwami GKS-u. Z tym zespołem w obecnej rundzie graliśmy i przegraliśmy. Młodzi zawodnicy pracują na dużej intensywności, a dużo zależeć będzie od dyspozycyjności Mariusza Kozieła i Karola Rozmusa.

Słyszałem, że Magórka stoczyła bardzo wyrównany bój z Orłem w poprzedni weekend. Pokazuje to, że po wzmocnieniach to już inna drużyna. Maksymilian się z kolei osłabił. Gospodarze mogą w sumie grać swobodnie, bo patrząc na tabelę to tylko jakiś cud może ich uratować. Wygląda to zestawienie na taki „mocny” remis.

Małe boisko jest bez wątpienia atutem Magury Bystra, która teraz zremisowała z liderem. Sokół mocny personalnie i wciąż należy do czołówki mimo słabszego początku wiosny. Zapowiada się mecz wyrównany i sądzę, że goście mogą wywieźć punkt.

Beskid z Góralem? Wygra. U nas wprawdzie zespół z Gilowic wysoko przegrał, ale nie był w pełnym składzie, brakowało mu choćby podstawowego bramkarza. Na własnym boisku będzie chciał się odkuć. Góral na razie passę ma dobrą, więc nie zdziwię się też jakoś bardzo, jeśli padnie tu remis.

Z tego, co się orientuję na ten moment większych absencji nie będziemy mieć, więc jest pozytywnie, jeszcze w dodatku po tak efektownej wygranej. Muńcuł pokazał nam jesienią, jak się gra. W tej rundzie remisuje z mocnymi rywalami, więc w teorii jest faworytem. Ale jako trener nie mogę nie postawić na własny zespół. Postaramy się o wyjazdowe zwycięstwo.


Program 16. kolejki:

20.04.2024 r. (sobota), g. 15:00
Jeleśnianka Jeleśnia – Orzeł II Łękawica

21.04.2024 r. (niedziela), g. 11:00
GKS II Radziechowy-Wieprz – Skrzyczne Lipowa
Muńcuł Ujsoły – Grapa Trzebinia
Magórka Czernichów – Maksymilian Cisiec (g. 11:30)
Beskid Gilowice – Góral Żywiec (g. 15:00)
Magura Bystra – Sokół Słotwina (g. 16:00)
LKS Leśna – Metal Węgierska Górka (g. 17:00)