– Zrobiliśmy malutki kroczek w kierunku kolejnej rundy. Ważne, że była odpowiednia energia na boisku, a wsparcie kibiców nam dodatkowo pomagało – stwierdził po meczu z Legią przyjmujący bielszczan Siergiej Kapelus.

Słowa przywołane niekoniecznie odnoszą się do siatkarskich argumentów, a te były po stronie faworyzowanego mistrza zasadniczej części I-ligowej rywalizacji. Gospodarze „wykręcili” znacznie lepsze od stołecznych procenty skuteczności ataku, zanotowali także 11 bloków – niemal dokładnie 2 razy więcej od konkurenta. I nawet 17 zepsutych zagrywek nie okazało się czynnikiem dla losów spotkania istotnym. – Skupialiśmy się na taktyce na bloku i wiedzieliśmy co będziemy musieli zrobić, aby powstrzymać rywali w ataku – zauważył z kolei Tomasz Piotrowski, który zapracował na miano MVP potyczki.

Pokrótce podsumowując – decydujący moment pierwszego seta to zbudowanie przewagi 14:10 akcjami w bloku i ataku Bartosza Pietruczuka. Choć w partii drugiej siatkarze z Warszawy prowadzili 7:6, a tuż za połową seta przegrywali ledwie „oczkiem” 13:14, to doznali pogromu 25:17. Dobrze prezentował się na środku siatki Adrian Hunek, a asy serwisowe Piotrowskiego gości dobiły. Rękawicę podopieczni Mateusza Mielnika podjęli w kolejnej odsłonie. BBTS musiał „gonić” wynik przy stanie 16:14 dla Legii, czyniąc to wybornie, bo po punktowym serwisie Wojciecha Sieka miejscowi zbliżyli się do wygranej (22:19). Tym samym elementem, głównie za sprawą Bartosza Stępnia, stołeczni dystans w całości odrobili, by w grze na przewagi polec swoimi prostymi błędami w ataku.

W środę para play-off przeniesie się do Warszawy, gdzie można oczekiwać przypieczętowania awansu bielskiej drużyny do półfinału rozgrywek, wszak zawodników Legii ograli w obecnym sezonie już po raz 3. – To zupełnie inny teren i spodziewamy się dużo trudniejszej przeprawy – tonuje nastroje Kapelus.

BBTS Bielsko-Biała – Legia Warszawa 3:0 (25:21, 25:17, 28:26)