
III-ligowy dream team
Raz jeszcze wracamy na naszych łamach do zakończonej rywalizacji w III lidze opolsko-śląskiej. Prezentujemy subiektywny dream team. W ujęciu beskidzkim rzecz jasna.
Bramkarz: Krzysztof Żerdka (Rekord Bielsko-Biała)
Tylko Odra Opole stracił mniej goli od Rekord - odpowiednio 17 i 20. Duża w tym zasługa Żerdki, który rozegrał 19 spotkań, zapewne występów na koncie miałby więcej, ale zmagał się jesienią z urazem. Aż 12 pojedynków kończył bez bagażu bramkowego, w tym 6 z rzędu.
Prawy obrońca: Mateusz Gaudyn (Rekord Bielsko-Biała) Wybór zawodnika na ową pozycję dostarczył nam największych problemów. Postawiliśmy na Gaudyna. Wychowanek Rekordu umocnił swoją pozycję w zespole. III liga nie jest mu obca. Trzeci sezon z rzędu zanotował ponad 20 występów.
Środkowy obrońca: Dariusz Rucki (Rekord Bielsko-Biała) Nie sposób obronę ekipy z Cygańskiego Lasu wyobrazić sobie bez jej lidera, zarazem kapitana zespołu. Rucki opuścił jeden mecz ze względu na kartkową pauzę, w pozostałych 29 grał od początku do końca.
Środkowy obrońca: Juraj Dancki (BKS Stal Bielsko-Biała) Pełni w zespole rolę podobną do Ruckiego w Rekordzie. Doświadczenie od Słowaka na boisku emanuje. Kilka spotkań opuścił ze względu na uraz. W pozostałych zawsze wychodził w pierwszym składzie, zawsze grał na pełnym dystansie.
Lewy obrońca: Damian Zdolski (BKS Stal Bielsko-Biała) Kapitan Stali po pierwszej części sezonu był najlepszym strzelcem III ligi. Wiosną spuścił w ofensywie z tonu, ale zdobywanie goli nie należy do głównych zadań bocznego obrońcy. Bramek zdobył 10, mógł zdobyć więcej, zmarnował jednak 3 rzutu karne, 6 zarazem wykorzystał.
Prawy pomocnik: Kamil Karcz (BKS Stal Bielsko-Biała)
Uniwersalny pomocnik o ofensywnych inklinacjach radził sobie dobrze jako środkowy bądź boczny pomocnik. Zazwyczaj "pierwszy wybór" trenera Rafała Góraka. Były zawodnik LKS-u Czaniec czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.
Środkowy pomocnik: Mariusz Sobala (BKS Stal Bielsko-Biała) Człowiek od tzw. "czarnej roboty". Na boisku bywa niewidoczny, nie strzela goli (z gry), nie asystuje, ale trudno wyobrazić sobie drugą linię BKS bez niego. Asekuruje, dobrze broni, odbiera piłki, umożliwiając kolegom inicjację akcji. Przejął w drugiej części sezonu rolę egzekutora jedenastek od Zdolskiego. W ten sposób zdobył 5 bramek.
Środkowy pomocnik: Leszek Kuszmider (Podbeskidzie II Bielsko-Biała) Uniwersalny zawodnik, który grał zarówno jako środkowy obrońca, jak i środkowy pomocnik. Zaliczył najwięcej występów w "dwójce" - 27, gdzie rotacja w składzie była olbrzymia. 21-letni zawodnik tworzył tzw. kręgosłup drużyny. Zdobył jedną bramkę. Cenną, bowiem dającą trzy punkty w wyjazdowej konfrontacji z LKS-em Czaniec.
Lewy pomocnik: Marek Sobik (Rekord Bielsko-Biała) Wysoko zawiesił sobie poprzeczkę świetnie prezentując się w poprzednim sezonie. Zakończony również może zaliczyć do udanych - 7 goli. Często był motorem napędowych ofensywnych poczynań zespołu.
Napastnik: Krzysztof Chrapek (BKS Stal Bielsko-Biała)
Filigranowy napastnik związany w przeszłości m.in. z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Lechem Poznań trafił do BKS-u w trakcie przerwy zimowej. Jeszcze w trakcie rundy rewanżowej dochodził do siebie po ciężkiej kontuzji. W 13 meczach zanotował 8 skutecznych uderzeń.
Napastnik: Dawid Hałat (LKS Czaniec) Jedyny przedstawiciel zespołu z Czańca w naszym zestawieniu. Najlepszy strzelec spadkowicza zdobył w zakończonym sezonie 8 goli (cały zespół tylko 18). LKS Czaniec w ofensywie prezentował się bardzo słabo. Hałat był niczym mała gwiazdka na zachmurzonym niebie.
Ławka rezerwowych: Sebastian Madejski (bramkarz, Podbeskidzie II Bielsko-Biała), Maciej Żak (LKS Czaniec), Michał Bojdys (obrońca, Rekord), Marcin Czaicki (pomocnik, BKS Stal), Szymon Szymański (pomocnik, Rekord), Przemysław Brychlik (pomocnik, BKS Stal), Mateusz Kubica (napastnik, Rekord).
