Wielkim sukcesem zawodników bielskiego Atemi oraz KS Shindo zakończyły się 36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate WKF, które odbyły się we Wrocławiu 6 marca. atemi Reprezentacja Atemi w składzie: Bartosz Mączka, Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł mistrzów Polski w konkurencji kata drużynowe seniorów. Bielski zespół pokonał w finale drużynę Budokan Wrocław. Ci sami zawodnicy znakomicie spisali się także w konkurencji indywidualnej kata. Trójka z nich stanęła na podium. Mistrzem Polski został Mączka – wychowanek Jolanty i Tadeusza Brudniak z LKZ Zarzewie Prudnik, od 3 lat trenujący w klubie Atemi. Na trzecich miejscach uplasowali się Wilczek i Tomiczek.

Tuż za podium, przegrywając walki repasażowe o miejsce trzecie, znaleźli się: Dawid Gaweł, Eliza Gaweł oraz Sonia Walaszczyk. Ostatecznie bielski klub Atemi z 4 medalami – 2 złotymi i 2 brązowymi uplasował się na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej.

We Wrocławiu z powodzeniem startowali także reprezentanci Klubu Sportowego Shindo. Klaudia Szymańska wygrała rywalizację w kumite indywidualnym. Natomiast Karolina Makarewicz, Patrycja Krzak i Patrycja Kądziałka zwyciężyły w konkurencji kata drużynowe.

W mistrzostwach wzięło udział 162 zawodniczek i zawodników z 39 licencjonowanych klubów Polskiego Związku Karate. Organizatorem niedzielnych mistrzostw był wrocławski klub Budokan.