Czołowa drużyna bielskiej „okręgówki” zmierzyła się z czołowym reprezentantem skoczowskiej A-klasy. W test-meczu padło sporo bramek. beskid skoczow Po pierwszej tercji zmagań – grano 3x30 minut – Beskid Skoczów prowadził z Błyskawicą Drogomyśl 3:0. Podopieczni Marcina Michalika w tej fazie spotkania wyraźnie górowali nad niżej notowanym rywalem. Dwie pozostałe części meczu, w których szkoleniowcy obu ekip mocno rotowali składem, zakończyły się remisami 1:1. Gole dla Beskidu zdobyli zawodnicy stanowiący o sile ofensywnej zespołu – Marcin Jaworzyn, Dawid Kiełczewski i Krzysztof Surawski. Trafienie na swoim koncie zapisał także Dariusz Ihas, wynik test-pojedynku otworzył natomiast „swojak”.

Minuty w barwach zespołu ze Skoczowa zaliczyli Łukasz Zaremski, który po występach w Iskrze Pszczyna wraca do Skoczowa oraz Dawid Kruszka z... Błyskawicy Drogomyśl. W sparingu wystąpili wychowankowie – Przemysław Krótki i Jakub Czyż.

Dwie bramki zdobyliśmy po składnych akcjach. Nad rozwiązywaniem ataków pracujemy na treningach, przełożyło się to na dzisiejsze spotkanie. To był nasz pierwszy mecz, więc błędów się nie ustrzegliśmy. Zagraliśmy bez młodzieżowca i trzech podstawowych zawodników. Ciesze się, że asystę zanotował powracający do nas Zaremski. Jestem podbudowany postawą drużyny – mówi zadowolony trener Michalik.

W przyszłą sobotę Beskid na własnym obiekcie podejmie KS Żory.

Błyskawica Drogomyśl – Beskid Skoczów 2:5 (0:3, 1:1, 1:1) Gole dla Beskidu: samobójcza, Jaworzyn, Surawski, Kiełczewski, D.Ihas

Beskid: Matuszny (Mach, Trojanowski) – Zaremski, Wojciechowski, D.Ihas, Łapiński, Smagło, A.Ihas, Kruszka, Surawski, Kiełczewski, Jaworzyn oraz Czyż, Krótki, Dziedzic, Kochman Trener: Michalik