Zespoły znajdujące się w środku stawki rywalizowały w Węgierskiej Górce. Można zatem było spodziewać się wyrównanego pojedynku. Metal Skalka dzierzawa

W istocie świadkami takiego pojedynku kibice byli. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 5. minucie po dośrodkowaniu Grzegorza Kalamusa padł pierwszy gol. Marcin Gołąb nie porozumiał się z Mateuszem Kudrysem, pokonał głową własnego golkipera. Stracona w takich okolicznościach bramka nie podcięła skrzydeł przyjezdnym. Dążyli do wyrównania i dopięli swego. Mateusz Droździk po dograniu w pole karne znalazł się przed Tomaszem Łysoniem, pojedynek wygrał.

Przed przerwą więcej goli nie było, po zmianie stron padły aż cztery, mecz zakończył się jednak wynikiem 2:2. Sędziowie nie uznali bowiem dwóch bramek zdobytych przez zespół z Bestwiny (dwukrotnie w górę wędrowała chorągiewka asystenta, który sygnalizował spalone), o co goście mieli do rozjemców pretensje. Zastrzeżenia do decyzji arbitra głównego mieli także w minucie 80. Ich zdaniem bramkową akcję poniekąd rozpoczęło zagranie ręką jednego z rywali, następnie piłka trafiła do Damiana Sawickiego, który sytuacji sam na sam nie zmarnował. Podopieczni Sławomira Szymali po raz drugi musieli gonić wynik, po raz drugi doprowadzili do remisu. Po rzucie rożnym bramkę zdobył Artur Sawicki.

Oba zespoły wypracowały sobie kilka okazji strzeleckich, których sfinalizować nie potrafiły. Suski groźnie uderzył z rzutu wolnego, Marcin Kochutek nie trafił do celu będąc siedem metrów od niego. Przed szansą na rehabilitację stanął Gołąb, ale zabrakło mu zimnej krwi.

Metal Skałka Żabnica – LKS Bestwina 2:2 (1:1) 1:0 Gołąb (5', gol samobójczy) 1:1 M.Droździk (25') 2:1 Stawicki (80') 2:2 Sawicki (85')

Skałka: Łysoń – Karpeta, Kalamus, Małaczek, Błachut (80' Drewniak), Sieńkowski, Denys Kochutek, Chowaniec (46′ Stawicki), Pękala (70′ Kasperek), Suski Trener: Śliwa

LKS Bestwina: Kudrys – Makowski (80' Radwański), Święch, Duś, Gołąb, Maciążka (60' Sawicki), Pokusa, M.Droździk, Łoś (55′ Włoszek), Gacek (80′ Żurek), Skęczek Trener: Sł.Szymala