– Wiele lat obserwowałem, jak świetną robotę w Naprzodzie Czyżowice wykonywał trener Antoni Jeleń. Znamy się wiele lat, o piłce myślimy tak samo. Musimy usiąść pogadać. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – tak niespełna przed miesiącem mówił w rozmowie z naszym portalem prezes Olzy Andrzej Kłoda, którego słowa dziś znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

To właśnie Antoni Jeleń odpowiadał będzie wiosną za wyniki a-klasowicza z Pogwizdowa, który bez większych trudności zakwalifikował się do grupy mistrzowskiej na owym szczeblu w podokręgu skoczowskim. Doświadczony 56-letni szkoleniowiec pracę z seniorami Olzy, którą zainauguruje 19 stycznia na wstępie zimowych przygotowań, łączył będzie z obowiązkami trenerskimi względem drużyn juniorów oraz trampkarzy.

Nowy opiekun futbolistów Olzy nie jest w piłkarskim światku postacią anonimową. Jako zawodnik bronił barwy kilku polskich klubów, jak m.in. Czarni Gorzyce, Odra Wodzisław Śląski, Chrobry Głogów, Przyszłość Rogów czy Górnik Pszów. Występował także w trzech klubach w Niemczech – Unionie Berlin, FV Bischofswerdaer oraz Dynamie Drezno.