Z bogatym dorobkiem powrócili z Tychów kajakarze z Czechowic-Dziedzic. W Mistrzostwach Śląska zgarnęli aż 14 medali.

DSC09745

2 złote krążki, 7 srebrnych i 5 brązowych to bilans startów kajakarzy MKS-u Czechowice-Dziedzice w niedawnych Mistrzostwach Śląska. Wśród grupy starszej na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Gola w C-1 i Tobiasz Gola z Kamilem Klimcą w K-2 1000 m, srebrne medale zdobyli: Kasia i Iza Borgieł w K-2, Piotr Morawski w K-1 oraz w K-2 z Dawidem Byrdkiem, Szymonem Januszem i Jakubem Golą w C-2 oraz Kamil Klimca w K-1. Brązowe medale wywalczyli z kolei: Dawid Byrdek w K-1, Dominik Starowicz w K-1 oraz Tobiasz Gola w K-1. W kategorii dzieci medalowe miejsca zajęli: Sandra Brandys – 3., Dawid Janusz – 2., Szymon Jaworski – 2. i Kamil Karpeta – 3. Tak udane występy potwierdzają bez wątpienia przynależność nie tylko do wojewódzkiej, ale i krajowej czołówki, będąc doskonałym zalążkiem odradzającego się kajakarstwa w naszym regionie.