Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji w Kaniowie gościł najlepszych specjalistów w kajak-polo z całej Polski. O krajowy prymat rywalizowały kategorie juniorskie.

dscf8879

Do walki o mistrzostwo zgłoszono 24 drużyny z 14 klubów. Aby wyłonić najlepszych w poszczególnych kategoriach potrzebne było rozegranie aż 68 meczów. Tradycyjnie już do czołówki przynależały beskidzkie ekipy.

Złoty medal i tytuł mistrzyń Polski w kategorii juniorek młodszych zdobyły zawodniczki miejscowego UKS Set w składzie: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Katarzyna Ciupak, Sandra Pilarz i Klaudia Gryz. Kaniowianki pokonały w finale aż 15:0 Kwisę Leśna.

Do decydującej konfrontacji zakwalifikowali się również juniorzy młodsi UKS Set. Nie sprostali jednak w boju o złoto zawodników MOSW Choszczno. Ze srebrem rywalizację zakończyli zatem: Bartłomiej Ryba, Dawid Wizner, Kornel Szkatulski, Robert Podufalski i Gabriel Litwiński. Warto odnotować ponadto 5. miejsce kajak-polistów MKS-u Czechowice-Dziedzice. Barwy tego klubu reprezentowali w walce o tytuł: Mateusz Borgieł, Jakub Gola, Dominik Starowicz, Szymon Janusz i Kamil Góra.

Beskidzkie starcie o medal odbyło się w gronie juniorskim. UKS Set, reprezentowany przez takich zawodników, jak Konrad Sobecki, Dawid Konopka, Jacek Szary, Krystian Stachowicz, Konrad Łukowicz i Grzegorz Zbirowski, pokonał sąsiada zza między, ekipę MKS-u Czechowice-Dziedzice w składzie Tobiasz Gola, Kamil Klimca, Dominik Pytlarz, Arkadiusz Konieczny oraz Amadeusz Czyż.