– MRKS do najbliższego meczu może przystąpić na większym luzie, a to często pozwalać pokazać maksimum potencjału. Tyska młodzież jest jednak mocna i możemy oczekiwać ciekawego meczu. Szanse w nim wydają się równe.

Otwarty futbol gra Spójnia, ale zespół z Czańca oceniam jako mocno zdyscyplinowany i silniejszy personalnie. Gospodarze powalczą, nie będzie to więc dla faworyta łatwa przeprawa, ale to LKS Czaniec widzę w roli zwycięzcy.

Dobrze, żeby w przypadku Orła Łękawica – po nikłych porażkach z nami i rezerwami Podbeskidzia – sprawdziło się porzekadło, iż do 3 razy sztuka. Nam wygrana nad Błyskawicą może dać jeszcze jakąś nadzieję, aby pozostać w grze o utrzymanie.

„Dwójka” Podbeskidzia to zespół poukładany. Młodzież z doświadczeniem dobrze funkcjonuje, zresztą wsparcie rutyniarzy dla tej drużyny jest nieocenione. Bielszczanie na wiosnę punktują prawie w każdym spotkaniu i to jasne, że będą wyraźnym faworytem w Rybniku. Przewiduję też, że zdobędą komplet punktów.

W Ustroniu zagramy kolejny mecz „o być albo nie być” i w zasadzie dużo komentować tu nie trzeba. Nie doszukiwałbym się żadnych podtekstów związanych z tym, że jesienią pracowałem w Kuźni. Od 7 tygodni jestem w Drzewiarzu i robię wszystko co możliwe, aby utrzymać zespół w IV lidze. Fakt – musimy ten mecz wygrać i wierzę, że determinacji do tego nam nie zabraknie. Po meczu z rywalem z Czańca doszło u nas do pewnych zmian personalnych i z Orłem wypadliśmy znacznie lepiej. Wraz z nowym bodźcem budujemy optymizm, że jednak sezon zakończymy dobrze.


Program 27. kolejki:

20.05.2023 r. (sobota), g. 17:00
MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS II Tychy (g. 14:00)
Spójnia Landek LKS Czaniec (g. 15:00)
Unia Turza Śląska – Unia Racibórz
Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska Górne
Decor Bełk – MKS Lędziny
Orzeł ŁękawicaBłyskawica Drogomyśl

21.05.2023 r. (niedziela), g. 17:00
ROW Rybnik – Podbeskidzie II Bielsko-Biała
Kuźnia UstrońDrzewiarz Jasienica