Blisko 200 kolarzy i 123 kilometry trasy – to najważniejsze dwie liczby amatorskiego wyścigu rowerowego, który odbył się na Żywiecczyźnie, a „po drodze” zawitał także na Słowację.

kolarstwo maraton

Była to równocześnie kolejna odsłona zmagań w cyklu Dobre Sklepy Rowerowe Road Maraton, bowiem wcześniej, wyścigi startowały m.in. w Nowym Sączu, Toruniu, Ustroniu czy Wiśle. Tym razem, miłośnicy ścigania na szosie spotkali się w Rajczy, gdzie wyznaczono start, a także metę. Wyścig, na którego trasie znajdowały się m.in. Ujsoły, Novot, Namestovo, Polkhora, Korbielów, Jeleśnia czy Milówka, był także równocześnie 4. edycją Rajcza Tour, w którym zawodnicy rywalizują o Puchar Wójta Gminy Rajcza.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, ten przypadł Kamilowi Majowi z Lublina, który trudną, wiodącą po górskich terenach trasę, pokonał w 3 godz. 28 min. i 41 sek. Miłośników dwóch kółek podzielono jednak – w zależności od wieku i płci – na kilka kategorii. Poniżej, prezentujemy nazwiska zwycięzców: Mariusz Kusidło - Rybnik (kat. A) Kamil Maj - Lublin (kat. B) Janusz Banasiak - Chorzów (kat. C) Bogusław Kramarczyk - Kęty (kat. D) Petr Vesely - Trzyniec (kat. E) Adam Koryczan (kat. H) Katarzyna Polakowska - Starachowice (K1) Izabela Włosek - Będzin (K2)