Unia Książenice to klub z wieloletnią tradycją, ambicjami oraz niemałymi sukcesami na różnych szczeblach regionalnej piłki nożnej. W tym roku Unia świętowałby 20-lecie istnienia po reaktywacji. Od momentu wznowienia działalności Unia Książenice awansowała z najniższego szczebla rozgrywek ligowych, tj. klasy „ C” do IV Ligi, w której obecnie zajmuje 2. miejsce. Niestety, klub z Książenic – w związku z pandemią – dopadły problemy finansowe. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że w rundzie wiosennej w rozgrywkach IV ligi śląskiej gr. 2 nie zobaczymy drużyny Unii Książenice... 

Niestety problemy finansowe, które dotknęły nasz Klub zmuszają nas zwrócić się do Was o pomoc! Poszukujemy sponsora strategicznego, którego zaangażowanie oraz wyłożone środki finansowe pozwoliłyby ocalić Unię przed rozwiązaniem. Dzięki udziałowi we wspieranej inicjatywie sponsorowi zapewniamy jego reklamę na strojach sportowych oraz promocję jego wizerunku podczas rozgrywek sportowych. Na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni wycofać zespół Unii Książenice z rundy rewanżowej sezonu 2020/2021 rozgrywek IV ligi, dlatego nasz apel to ostatnia deska ratunku przed wycofaniem drużyny przed zbliżająca się rundą – czytamy na oficjalnej stronie stronie klubu. 

Wycofanie się Unii byłoby drugą "abdykacją" przed rundą wiosenną w IV lidze śląskiej gr. 2. Przypomnijmy, iż na wiosnę nie zobaczymy drużyny Odry Centrum Wodzisław Śląski. W tym przypadku jednak nie zadecydowały kwestie ekonomiczne, a fuzja z Odrą Wodzisław Śląski S.A.