Sparingowa premiera dla żywieckiej Koszarawy to konfrontacja z inną drużyną z tego miasta. W starciu z a-klasowym rywalem przedstawiciel ligi okręgowej był stroną dominującą.

koszarawa_logo Test-mecz składał się z trzech tercji po 30 minut każda. Koszarawa od początku przejęła inicjatywę i za sprawą Rafała Hałata objęła prowadzenie. Napastnikowi żywczan asystował Szymon Barcik. Kolejny akcent sparingu to indywidualna akcja ze skuteczną finalizacją Marcina Gustyńskiego. Im dalej w las, tym tempo meczu w upalnych warunkach spadało. Gole dla Koszarawy strzelali Andrzej Jura i Wojciech Gruszka. A-klasowa Soła nawiązywała kontakt trafieniami na 1:2 i 2:3, ale za każdym razem błyskawicznie gospodarze znajdywali odpowiedź.

W ekipie debiutującego trenera Piotra Ozaista pojawiło się trzech testowanych zawodników.. Na murawie zameldowali się Damian Berek z Czarnych-Górala Żywiec, wychowanek Koszarawy Bartłomiej Janik (ostatnio Grapa Trzebinia) oraz pozostający bez klubu Kamil Hankus. Koszarawa Żywiec – Soła Żywiec 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Gole dla Koszarawy: Hałat, Gustyński, Jura, Gruszka Koszarawa: Gałuszka – Berek, Jura, Gruszka, S.Hankus, Barcik, Gustyński, Janik, Szymik, Dziedzina, Hałat oraz K.Hankus, Mieszczak Trener: Ozaist