– Z zespołami z Zebrzydowic i Leśnej w tym sezonie nie mieliśmy okazji się mierzyć. Skłaniam się ku wskazaniu na zwycięstwo gospodarzy, głównie z racji atutu własnego boiska.

Nawet jeżeli Irka Jelenia zabraknie w składzie Piasta, to powinna sobie ta drużyna poradzić w Wiśle. Piast ma lepszy zespół w moim przekonaniu i to zdecydowanie, choć mówię to przez pryzmat naszych meczów z tymi przeciwnikami.

Wynik meczu Podhalanki z Sołą będzie bliski remisu. Nie ma tu faworyta, nie sugerowałbym się też tabelą, bo Soła jest dla każdego groźna, nawet rzadko w tym sezonie wygrywając.

Ekipa z Istebnej wygląda bardzo solidnie. To zespół fizyczny, wybiegany, ale nie ukrywam, że grając przeciwko Góralowi rzucał się w oczy konkretny jego pomysł na grę. Oby jak najwięcej takich beniaminków podnoszących poziom sportowy trafiało do ligi. Góral zgarnie moim zdaniem pełną pulę kosztem LKS-u Pogórze.

 


 

Mimo wszystko widzę Smreka Ślemień jako zwycięzcę wyjazdowego meczu z Muńcołem. Ma ta drużyna na tyle ofensywnych atutów, że powinna swoje zrobić.

Kibicuję poniekąd zespołowi z Pietrzykowic w jego meczu w Puńcowie. Ale zdaję sobie sprawę także z tego, że Tempo ma zespół dużo lepszy. Jeśli piłkarze Borów unikną takich błędów, jakie popełniali przeciwko nam, to są w stanie powalczyć, aby jakiś remis ugrać. Ale nic więcej.

Czekamy na te mecze z pozostałymi ekipami z ligowej czołówki. Na pewno miło kibicom będzie oglądać spotkanie z Beskidem. Wiemy, jak skoczowianie grają, jaki to zespół i przygotowujemy się starannie do rywalizacji. Niech wygra lepszy. Wiem bardzo dobrze, że czasem detale decydują przy wyrównanych drużynach i dodatkowo wiele czynników wpływa na wynik. Pewne jest, że ta drużyna, która okaże się lepsza wzmocni się istotnie mentalnie przed następnymi meczami.


Program 10. kolejki:

8.10.2022 r. (sobota), g. 16:00
Spójnia Zebrzydowice – LKS Leśna (g. 15:00)
WSS Wisła w Wiśle – Piast Cieszyn
GKS Radziechowy-Wieprz – Beskid Skoczów
Podhalanka Milówka – Soła Rajcza

9.10.2022 r. (niedziela), g. 15:00
Góral Istebna – LKS Pogórze
Muńcuł Ujsoły – Smrek Ślemień
Tempo Puńców – Bory Pietrzykowice (g. 16:00)