Nie ma co ukrywać, klub z Cygańskiego Lasu należy do hegemonów jeśli chodzi o sukcesy w futsalu, szczególnie tyczy się to występów na arenie młodzieżowych mistrzostw Polski. Rekord znany jest z nowatorskich, wręcz pionierskich przedsięwzięć, i taką też jest otwarcie klas o wyłącznie futsalowym profilu. - Nie ukrywam, że pomysł klas futsalowych chodził nam po głowie od kilku lat. Natomiast mocno zaczął on dojrzewać w zeszłym roku. Wpływ na to miały głównie dwie kwestie. Pierwsza, to obserwacje jak wygląda szkolenie futsalowe w innych krajach. Druga, to fakt, że musimy coraz mocniej myśleć o zmianie pokoleniowej w naszej pierwszej drużynie, a patrząc szerzej w całym polskim futsalu, o czym już rok temu podczas Mistrzostw Europy rozmawiałem między innymi z selekcjonerem naszej kadry Błażejem Korczyńskim. Na pewno też dostrzegamy, że szkolenie piłkarsko-futsalowe, które prowadzimy od lat służy rozwojowi piłkarskiemu, ale nie dostarcza tak wielu zawodników do pierwszej drużyny futsalu w takim stopniu, jak to było jeszcze kilka lat temu.

 

Będziemy działać jedynie na poziomie liceum. I tu w pierwszej kolejności myślimy o klasie pierwszej liceum, czyli rocznikach 2008 i 2009. Ale nabór uzupełniający chcemy przeprowadzić dla wszystkich licealnych roczników, od 2005 do wspomnianej pierwszej klasy liceum. - przyznał w rozmowie ze stroną klubową Piotr Szymura, wiceprezes zarządu BTS Rekord. 

 

Rozgrywki młodzieżowych mistrzostw Polski to jednak nie będzie jedyne miejsce zmagań młodych futsalistów z Szkoły Mistrzostwa Sportowego. - Generalnie docelowo zakładamy, że w kategorii U-19 (trzecia i czwarta klasa liceum) powinniśmy rywalizować w rozgrywkach ligowych, jako drużyna rezerw Rekordu. I tu chcemy w najbliższych latach powalczyć, aby ostatecznie znaleźć się na zapleczu ekstraklasy. Natomiast w kontekście kategorii U-17 (pierwsza i druga klasa liceum), liczymy na rozwój projektu Centralnej Ligii Juniorów w futsalu. Zresztą cały projekt konsultowaliśmy w wielu aspektach z Polskim Związkiem Piłki Nożnej - zdradza P. Szymura. 

 

Przyszli adepci futsalu oraz uczniowie SMS BTS Rekord mogą zgłaszać się bezpośrednio do klubu lub szkoły. Konkretne numery telefonów i kontaktów znajdują się na szkolnej stronie internetowej. Inicjatywa klubu z Cygańskiego Lasu promowana będzie m.in. podczas MMP w futsalu U-15, które odbędą się w najbliższy weekend w Ustce, w ramach miast partnerskich.