Nie prezentuje się ostatnimi czasy najlepiej Metak Skałka Żabnica. Dziś drużyna rozgrywająca swoje mecze domowe w Węgierskiej Górce udała się do Chybia mecz z tamtejszym Cukrownikiem.

Metal Skalka dzierzawa

Cztery porażki w pięciu ostatnich spotkaniach - to bilans piłkarzy Metalu-Skałki Żabnica, którzy dzisiaj mierzyli się z będącymi w formie zwyżkowej, zawodnikami Cukrownika Chybie. Toteż faworyt tej konfrontacji był wszem i wobec znany. Podopieczni Andrzeja Myśliwca nie zawiedli.

Spotkanie z wysokiego "C" rozpoczęli gospodarze. Już w 10. minucie meczu Robert Janulek sprytnym uderzeniem pokonał Tomasza Łysonia wyprowadzając równocześnie Cukrownik na prowadzenie. Chwil kilka później mogło być już 2:0, ale tym razem były bramkarz Górala Żywiec wykazał się dobrą interwencją. Bezradny on był jednak w minucie 43. minucie, kiedy to do rzutu wolnego podszedł Witold Wawrzyczek. Ten dopełnił formalność, jakim jest dla niego skierowanie piłki do siakti. Skałka nie była jednak tego dnia tłem dla rywala. Również swoje okazje podopieczni Adama Śliwy mieli. Dobrze w bramce spisywał się jednak Roman Nalepa, który...

... pokonać dał się dopiero w minucie 55. Bramkę kontaktową dla Metalu-Skałka Żabnica zdobył Dariusz Chowaniec, dając równocześnie swojej drużynie impuls do odrabiania strat. I rzeczywiście byli III ligowcy okazje ku temu mieli, ale zawodziła skuteczność. Tym samym Skałka dopisała na swoje konto trzecią porażkę z rzędu i obecnie plasuje się już na miejscu 9.

Cukrownik Chybie - Metal-Skałka Żabnica 2:1 (2:0) 1:0 Janulek (10') 2:0 Wawrzyczek (43') 2:1 Chowaniec (55')

Cukrownik: Nalepa - Feruga (46' Urbańczyk), Wawrzyczek, Ułasewicz, Adaszek, Chmiel, Janulek, Poloczek (70' Sosna), Stokłosa (60' Skowronek), Zygma, Szczygielski (89' Śmieja) Trener: Myśliwiec

Skałka: Łysoń - Węgrodzki, Błachut, Sieńkowski (60' Stawicki), Denys (70' Karpeta), Kalamus, Kochutek, Małaczek, Chowaniec, Pękala (60' Koźlik), Suski Trener: Śliwa