Hit kolejki. Dla gospodarzy z Wilkowic mających ambicje i nadzieję na dogonienie lidera z Jasienicy bardzo ważny mecz, bo nie mogą na stratę punktów sobie pozwolić. Z kolei dla gości każdy mecz do końca sezonu to mecz o wszystko i także, nie mogą sobie pozwolić na potknięcie. Idealny mecz na remis i pewnie cały mecz się będzie „kręcił” wokół tego wyniku, aczkolwiek patrząc przez pryzmat rundy wiosennej oraz potencjału ludzkiego minimalnie daje więcej szans podopiecznym Arka Ruckiego


Tutaj bez zbędnej analizy. Szacunek dla KS-u Międzyrzecze, że podejmują rękawice i grają każdy mecz, walczą na tyle ile mają sił i umiejętności, ale Iskra wygra ten mecz zdecydowanie. Potencjał ofensywny Iskry jest ogromny, co zresztą pokazują mecze domowe.


Patrząc przez pryzmat tabeli rundy wiosennej spotyka się 13. zespół (JUW-e) z 12. (Sokół). Na pewno wiosna nie jest dla JUW-e taka, jakim potencjałem piłkarskim dysponuje. Z kolei Sokół jest niebezpieczny dla każdej drużyny. Szykuje się ciężki mecz dla zawodników Daniela Bąka. Wywiezienie remisu powinno być dobrym rezultatem, bo naprawdę w JUW-e jest sporo jakości piłkarskiej. Typuję wygraną gospodarzy, ale na pewno Sokół łatwo się nie podda. "1X".


Trzecia siła rundy wiosennej kontra zawsze nieobliczalna "Zetka". Gospodarze osłabieni brakiem kontuzjowanego Szymona Płoszaja na pewno w grze to odczują, bo to ich najlepszy zawodnik, ale znając trenera Tomka Wuwera na pewno coś wymyśli, by tą lukę jakoś „załatać”. Jak zagra "Zetka", tego nikt naprawdę nie wie. Biorąc pod uwagę przytoczone wyżej przeze mnie informacje - każdy wynik tutaj jest możliwy i nic tak naprawdę mnie nie zaskoczy. Może paść wynik 0:0, 5:5 jak i zdecydowana wygrana którejś z drużyn.

 

Czeka nas spotkanie z liderem i zespołem, który awans do wyższej ligi sobie zapewnił, ale walczy o to by tą ligę wygrać i są bardzo duże szanse, że tak się stanie. Na jesień byliśmy wyraźnie słabsi i zasłużenie przegraliśmy w Jasienicy 0:3. Wspólnie z drużyną założyliśmy sobie cel na 6 ostatnich spotkań w tym sezonie. Dwa już za nami, a teraz najtrudniejszy z pojedynków w tej rundzie. Jak to wszyscy mówią na naszym „specyficznym” boisku, na którym naprawdę da się grać w piłkę, chcemy zaprezentować się jak najlepiej, czyli grać ofensywnie, odważnie, podejmować ryzyko, oczywiście nie zapominając o pracy w defensywie. Wierzę, że zespół dobrze zrealizuje założone przeze mnie zadania i uda się powalczyć o wygraną, bo po to się wychodzi na mecz, ale czeka nas zadanie bardzo trudne.


Pasjonat pewnie pokonał w ostatniej kolejce drużynę z Zabrzega i tak - jak to ma miejsce w naszym wypadku - runda wiosenna jest lepsza niż jesienna. LKS Studzionka jakoś nie może odpalić, znam się dobrze z trenerem, są chwaleni za grę (skąd ja to znam), ale punktów nie przybywa i po wzmocnieniach w zimie myślałem, że będą się wspinać w tabeli. Boisko jednak weryfikuje wszystko. Sądzę, iż wygra Pasjonat, ale gospodarze muszą się liczyć z tym, że to nie będzie spacerek. 


W Kobiernicach mamy do czynienia z kolejnym ciężkim do wytypowania meczem. Każda z drużyn ma swoje atuty, obie potrafią się postawić faworytom, a teraz zmierzą się ze sobą. Nie zdziwił bym się, że spotkanie skończy się remisem, ale jeśli miałbym wskazać faworyta to minimalnie więcej indywidualności mają goście z Bestwiny. "X2".

 

Program 27. kolejki:

 

25.05.2024 r. (sobota), g. 17:00

GLKS SferaNet Wilkowice - BKS Stal Bielsko-Biała (g. 11:00)

Iskra Pszczyna - KS Międzyrzecze (g. 13:00)

JUW-e Jaroszowice - Sokół Zabrzeg (g. 15:00)

Czarni Jaworze - ZET Tychy (g. 16:00)

Rotuz Bronów - Drzewiarz Jasienicaa

Pasjonat Dankowice - LKS Studzionka 

Soła Kobiernice - LKS Bestwina

 

26.05.2024 r. (niedziela), g. 11:00

LKS II Goczałkowice-Zdrój - BAP Piast Bieruń Gol