– Tutaj typuję wygraną lidera naszej tabeli, który już w pierwszym meczu rundy wiosennej pokazał, że nie zwalnia tempa. O Kobiernicach słyszałem i czytałem, że dużo pozytywnego się dzieje i może teraz punktów nie "wyrwą", ale napsują krwi drużynie GLKS-u na tyle ile będą mieli sił.

 

Graliśmy w poprzedniej kolejce z drużyną Sokoła i nie był to łatwy mecz pod wieloma względami. KS Bystra dobrze weszła w rundę wiosenną pewnie u siebie zwyciężając. Czeka ich ciężki mecz, jeśli szybko zdobędą bramkę to mur obronny gospodarzy padnie. Z problemami, ale wygrają bystrzanie.

 

Sąsiedzkie derby. Mecz w którym może paść każdy wynik, aczkolwiek patrząc na kadry obu zespołów, na to jakimi dysponują składami, jakie przeprowadzili transfery uważam, że po zaciętym meczu wygra drużyna z Międzyrzecza.

 

 

Faworytem jest drużyna trenera Śliwy, ale Orzeł Kozy są zespołem nieobliczalnym, przede wszystkim szukającym punktów w meczach u siebie. Różnica punktów na dole tabeli jest niewielka, więc gospodarze będą walczyć o zwycięstwo. Czuję w tym spotkaniu remis.

 

Z całym szacunkiem dla gości, ale chyba ich sytuacja kadrowo-organizacyjna się nie poprawiła i jadą na bardzo ciężki teren. Zapora doznała pierwszej porażki w sezonie i będzie chciała się zrehabilitować, a druga sprawa to po prostu posiada lepszy piłkarsko zespół niż Sokół Buczkowice. Obstawiam wygraną zespołu trenera Daniela Bąka.

 

W rundzie jesiennej najgorszy mecz zagraliśmy właśnie w Międzybrodziu. Zajmowaliśmy się na boisku wszystkim tylko nie grą w piłkę. Złość buzowała przez następny tydzień, ale wspólnie wyciągnęliśmy wnioski i potem już "ruszyło". Żar przegrał z liderem w zeszłym tygodniu, ale z moich informacji wiem, że pozostawił pozytywne wrażenie. My natomiast straciliśmy dwa punkty w Hecznarowicach i teraz chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę. Każda drużyna na tym poziomie ma swoje problemy - my także, ale dlatego mam szeroką kadrę, by każdy dostał szansę i pomógł drużynie. Walczymy o zwycięstwo tak jak w każdym meczu. Wierzę w swój zespół.

 

Program 15. kolejki:

 

1.05.2021 r. (sobota), g. 15:00

GLKS Wilkowice - Soła Kobiernice (g. 13:30)

Sokół Hecznarowice - KS Bystra

LKS Ligota - KS Międzyrzecze

Orzeł Kozy - Wilamowiczanka Wilamowice

Zapora Wapienica - Sokół Buczkowice

Rotuz Bronów - Żar Międzybrodzie Bialskie