W trzecim test-meczu rozgrywanym na ziemi tureckiej Podbeskidzie Bielsko-Biała odniosło pierwsze zwycięstwo. „Górale” pokonali zajmujący piątą pozycję w austriackiej Bundeslidze SV Ried. TSP_Gorale Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale „Górali”. Już w 5. minucie Richard Zajac musiał wyciągać piłkę z siatki. Jego vis-a-vis skapitulował pod koniec premierowej odsłony. Na listę strzelców wpisał się Jan Blażek. Postawie 26-letniego napastnika, który ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Czech, podczas obozu w Turcji przygląda się sztab szkoleniowy „Górali”.

Po przerwie na plac gry trener Leszek Ojrzyński desygnował zupełnie inną jedenastkę, która uporała się z przeciwnikiem. W 59. minucie trafienie zapisał na swoim koncie Dariusz Kołodziej, a tuż przed końcem meczu jego wyczyn skopiował Adam Deja.

SV Ried – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-3 (1-1) Gole dla TSP: Blażek (41'), Kołodziej (59'), Deja (90')

Podbeskidzie (I połowa): Zajac – Górkiewicz, Mravec, Konieczny, Telichowski, Sokołowski, Iwański, Łatka, Malinowski, Blażek, Chrapek (II połowa): Rybansky – Kupczak, Pietrasiak, Deja, Adu Kwame, Chmiel, Sloboda, Kołodziej, Stąporski, Bartlewski, Pawela Trener: Ojrzyński