Wydarzenie.

Lider w końcu poległ. Rezerwy GKS-u w tym sezonie imponują wysoką formą. Do 9. kolejki tyszanie przystąpili niepokonani, jednak ten stan rzeczy zmieniła "dwójka" Podbeskidzia. Młodzi Górale pokonali lidera IV ligi śląskiej gr. 2 3:2, choć do przerwy to gospodarze prowadzili. - Lepiej nam się gra z drużynami z wyższej "półki". Uważam, że zagraliśmy fajny mecz, który był ciekawy dla oka kibiców. Cieszymy się z trzech punktów na bardzo trudnym terenie - mówi trener rezerw Podbeskidzia, Dariusz Kołodziej.

Bohater.

Dariusz Łoś. To były zacięte i do ostatnich sekundach trzymające w napięciu derby gminy Jasienica na IV-ligowym pułapie. Drzewiarz pokonał Spójnię 2:1, a zwycięskiego gola w 90. minucie zdobył dla gospodarzy właśnie D. Łoś, który przez cały mecz był wiodącą postacią w swoim zespole.

Plusy i minusy.

+/- Pod wodzą nowego trenera na premierowe zwycięstwo w sezonie liczyli w miniony piłkarze i kibice Górala. Derby z rywalem z Czańca nie zapowiadały się jednak na łatwą dla gospodarzy przeprawę. Mimo to żywczanie zremisowali z LKS-em 3:3. - Widać charakter, jaki ta drużyna posiada, bo podnosić się 3 razy przegrywając i doprowadzając do remisu nie jest wcale łatwą sztuką. Poza tym zespół jest właściwie przygotowany do sezonu, a mój poprzednik Bartek Woźniak wykonał tu kawał dobrej pracy. No i potencjał również drużyna ma, aby wyniki osiągać lepsze - powiedział Filip Kasiński, trener Górala.

+/- Beniaminek z Gorzyc był kolejnym rywalem Kuźni Ustroń w rozgrywkach IV-ligowych. Spotkanie zakończyło się jednak bezbramkowym remisem.

+/- Podziałem punktów zakończyła również się derbowa rywalizacja pomiędzy MRKS-em Czechowice-Dziedzice a Orłem Łękawica.

- W niedzielne popołudnie, w kontekście toczącej się walki o IV-ligowy byt, punkty dla zespołu z Bestwiny były niemalże obowiązkowe. Nikt jednak przypuszczać nie mógł, że konfrontacja będzie miała tak niekorzystny dla gości przebieg. Unia pokonała LKS aż 5:1.