Zarówno Cukrownik, jak i MRKS w dobrych nastrojach przystąpiły do przedostatniego spotkania ligowego w tym roku.

Cukrownik Chybie rus r Chybianie cieszyli się w sobotę w Żywcu, czechowiczanie zaś na własnym terenie po pokonaniu ustrońskiej Kuźni. Środowa konfrontacja szczęśliwą okazała się tylko dla gości, którzy wyraźnie przewyższali ekipę Cukrownika. Najlepiej widać to po samych zdobyczach bramkowych. Z identyczną skutecznością zespół Marcina Biskupa wieńczył obie odsłony, mając w swoich szeregach egzekutora w osobie Grzegorza Sztorca.

W 22. minucie napastnik czechowickiej drużyny po raz pierwszy znalazł się na liście strzelców. Bramkową akcję MRKS-u zainicjowało dalekie dośrodkowanie Wojciecha Szala. Zanim piłka trafiła do Sztorca, „przebitkę” w okolicach pola karnego wygrał Mateusz Putek. A wspomniany snajper uderzył wybornie, piłka otarła się o poprzeczkę i zatrzepotała w „sieci”. Pięć minut później ładnie lewym skrzydłem przedarł się Mateusz Żyła, dośrodkował przed bramkę Cukrownika, gdzie umiejętność gry głową potwierdził Sztorc. Roman Nalepa końcami palców strzał usiłował odbić, lecz bezskutecznie. Nadzieje gospodarzy ostatecznie zostały rozwiane w 51. minucie, gdy Żyła dobił próbę Putka. Wspomniany duet zawodników MRKS-u do spółki ze Sztorcem przyczynił się do bramki numer 4. Putek prostopadłym podaniem wyłożył piłkę Żyle, ten minął golkipera rywali, wycofał do Sztorca, który wynik ustalił. Wcześniej chybianie wypracowali sobie najlepszą szansę podczas środowego starcia. W 64. minucie zawiódł Dariusz Zygma, który lobując Wojciecha Rogalę posłał piłkę ponad bramką. Nie sposób było jednak oprzeć się wrażeniu, że wówczas już goście posiadali pełną kontrolę nad meczem.

Czechowiczanie zagrają już w sobotę w derbach w Bestwinie. I mogą chyba żałować, że swój potencjał zaczęli tak późno jesienią wykorzystać. Cukrownik też w niedosycie, bo znów na własnym boisku nie był w stanie potwierdzić dyspozycji z wcześniejszego wyjazdu.

Cukrownik Chybie – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:4 (0:2) 0:1 G.Sztorc (22') 0:2 G.Sztorc (27') 0:3 Żyła (51') 0:4 G.Sztorc (68')

Cukrownik: Nalepa – Wawrzyczek, Ułasewicz, A.Stokłosa, Skowronek, Poloczek (69' Ł.Szczygielski), Chmiel (55' Sosna), Zygma, Urbańczyk, Janulek, R.Szczygielski (63' Feruga) Trener: Myśliwiec

MRKS: Rogala – Cichura (82' Gałan), Wolff, Hadydoń, Szal, Putek (74' Adamczyk), Jastrzębski (86' Borutko), Adamus, Kowalczyk, G.Sztorc (78' Żurek), Żyła Trener: Biskup