Dokładnie 16 listopada 2023 funkcję szkoleniowca Podbeskidzia objął Dariusz Marzec, który na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Mokrego. Ostatnim klubem, w którym Marzec miał okazję pracować, była Wieczysta Kraków. Od września 2022 roku do marca 2023 roku poprowadził ją w 14. spotkaniach, w których uzbierał 29 punktów. 

 

Marzec objął zespół z Bielska-Białej w trudnym momencie, jednak w żaden sposób nie był w stanie podnieść zespołu w tabeli I ligi, a wręcz przeciwnie. W 5 meczach pod jego wodzą Podbeskidzie wygrało tylko raz. 17 grudnia 2023 Górale cieszyli się z wygranej 1:0 ze Zniczem Pruszków. Powiedzieć, że obecna sytuacja w klasyfikacji Podbeskidzia jest zła, to jak nie powiedzieć nic... 

 

Jak udało się dowiedzieć naszemu portalowi, po ostatnim meczu z Odrą Opole włodarze klubu zadecydowali o rozstaniu z 54-latkiem, który nie poprowadzi nadchodzącego meczu z Motorem Lublin. Istotny wpływ na to miała słaba dyspozycja drużyny na starcie rundy wiosennej, a przede wszystkim przegrana w sposób kompromitujący z Odrą Opole. W meczu tym Podbeskidzie przez ponad godzinę grało w przewadze jednego zawodnika i nie było w stanie ugrać choćby punktu. Oliwy do ognia dodaje fakt, że Marzec stracił szatnię, a jego wypowiedzi na pomeczowej nazywające drużynę "frajerami", zruganie Samuela Nnoshiri'ego, którego 10-minutowy występ nazwał "sabotażem" i podjął na gorąco decyzje o przesunięciu go do rezerw. To wyraźnie nie spodobało się kibicom Podbeskidzia oraz włodarzom klubu. 

 

Kto będzie jego następcą? Rozmowy trwają. W klubowych kuluarach przewija się nazwisko Macieja Stolarczyka, choć o zachęcenie go do pracy w Bielsku-Białej może być bardzo trudno. Jednym z kandydatów jest również... Piotr Jawny, a więc były trener Podbeskidzia. 

 

W meczu z Motorem drużynę Podbeskidzia poprowadzi Dariusz Pietrasiak.