W najbliższą sobotę jednym z głównych wydarzeń w Bielsku-Białej będzie Memoriał inż. Mariana Nalepy. Po raz piętnasty w prestiżowych zawodach zmierzą się drużyny oldbojów.

memorial nalepy

– Poprzez organizację turnieju, pragniemy oddać hołd cenionej postaci sędziego piłkarskiego, niestrudzonego działacza – Mariana Nalepy. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również tym razem gościmy w Bielsku-Białej znanych piłkarzy, którzy swoimi umiejętnościami i osiągnięciami zapisali się w kartach historii polskiej piłki nożnej – czytamy w folderze promocyjnym Memoriału.

15 lutego w sobotę, od godziny 10:00, w hali BTS Rekord przy ulicy Startowej 13, rozgrywane będą turniejowe potyczki, do których stanie sześć zespołów. Rolę gospodarzy pełnić będzie drużyna oldbojów Rekordu, ale również Towarzystwa Sportowego „Bielskie Orły”. Ponadto do Cygańskiego Lasu zawitają dawne gwiazdy Zagłębia Sosnowiec, Szczakowianki Jaworzno, Drzewiarza Jasienica, GLKS-u Wilkowice i tradycyjnie Reprezentacja Śląska Oldbojów. Ta ostatnia z wymienionych ekip m.in. z Radosławem Gilewiczem, Piotrem Lechem, Markiem Widuchem czy Mariuszem Śrutwą w składzie, najlepsza w dwóch ostatnich edycjach Memoriału, zagra o turniejowego hat-tricka, a tym samym odebranie na własność okazałego, przechodniego trofeum.

Szczegółowe informacje dotyczące programu sobotniego turnieju niebawem na naszych łamach.