Na przełomie listopada i grudnia - od 29.11. do 01.12. br. - na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich "COS" w Wałczu odbyły się V Mistrzostwa Świata Karate WTFSKF (World Traditional Fudokan Shotokan Karate-Do Federation) zorganizowane przez Polski Związek Karate Fudokan. shindo medaleCiężka praca, poświęcenie, wysiłek do granic wyczerpania, tak wyglądały przez ostatnie dwa miesiące treningi czterech naszych zawodników powołanych do kadry narodowej na mistrzostwa świata – mówi Piotr Szymala, trener i zawodnik KS Shindo Cieszyn, zarazem członek reprezentacji Polski.

Przedstawiciele cieszyńskiego klubu w mistrzostwach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wspomniany Piotr Szymala wraz z Jakubem Baronem oraz Przemysławem Gładochem w konkurencji kata drużynowe seniorów wywalczyli złoto. W tej samej kategorii indywidualnie Szymala zdobył srebro. Karolina Makarewicz w konkurencji kata indywidualne U-21 stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast na półfinale rywalizację zakończył Jakub Baron.

Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem prezydenta naszego kraju Bronisława Komorowskiego.