Siatkarki BKS Aluprof rozpoczęły udział w turnieju „Szamotuły Cup”. Na wstępie mierzyły się z aktualnymi mistrzyniami kraju, ekipą Atomu Trefla Sopot.

wilka_bks

Kolejny turniej kontrolny z udziałem bialskich siatkarek rozpoczął się niekorzystnie, choć podopieczne Mirosława Zawieracza nawiązały równorzędną walkę z rywalkami. Dwa pierwsze sety to przewaga sopocianek, które popełniając mniej błędów budowały bezpieczną zaliczkę, wystarczającą do pewnego wygrania obu partii. W trzecim secie to siatkarki BKS-u Aluprof zaprezentowały skuteczniejszą siatkówkę, wykorzystując zarazem rozluźnienie w szeregach Atomu Trefla. Wreszcie czwarta, dramatyczna odsłona. Jej wstęp to prowadzenie bielszczanek 6:0, następnie skuteczny pościg rywalek i zacięty finisz, ze szczęśliwym zwieńczeniem dla mistrzyń Polski.

W Szamotułach formę bielszczanek sprawdzą jeszcze zespoły Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza i Chemika Police.

BKS Aluprof – Atom Trefl Sopot 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 24:26)

BKS Aluprof: Nikić, Lis, Horka, Beier, Czypiruk, Wilk, Wojtowicz (libero) Trener: Zawieracz