Po sąsiedzku na starcie do Czechowic-Dziedzic udał się zespół LKS-u Bestwina. Z racji wydarzeń wiosennych, to właśnie w przyjezdnej ekipie należało upatrywać faworyta. Premiera niestety nie wszystkim będzie kojarzyć się dobrze...

Bestwina rusek Bardzo poważne zdarzenie miało miejsce w 65. minucie. Wojciech Lisewski, defensor zespołu z Bestwiny, próbował wybić piłkę nożycami. Uczynił to, lecz lądował tak niefortunnie, iż doznał otwartego złamania ręki. Na stadion wjechała karetka pogotowia, a spotkanie przerwano na kwadrans.

Z czysto piłkarskich aspektów wspomnieć należy, że zwycięstwo odniósł zespół lepszy i skuteczniejszy. Czechowiczanie zaatakowali jako pierwsi. W 2. minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył Grzegorz Sztorc, ale kunsztem wykazał się Bartłomiej Droździk. W odpowiedzi minimalnie obok słupka strzelił Szymon Skęczek. W premierowej części jeszcze jedną niezłą sposobność, by zmienić wynik miał Sztorc, lecz dokładnego zagrania Mateusza Putka nie wykorzystał. Po przeciwnej stronie Damian Pokusa oddał zbyt słabą próbę, by zaskoczyć Mateusza Słowiaczka. Goście gola zdobyli w 38. minucie. Sędzia wskazał na 11 metr po tym, jak Szymon Niemczyk nieprzepisowo zatrzymał Pokusę. Egzekutor? To rzecz jasna Skęczek, który wyleczył już uraz kolana doskwierający mu w trakcie letnich przygotowań.

Po przerwie tempo meczu wciąż nie zachwycało, z rzadka dochodziło do spięć podbramkowych. Swoich sił próbowali z dystansu Putek i Jakub Raszka, w obu przypadkach sporo zabrakło, aby MRKS wyrównał. Po opisanym powyżej feralnym zdarzeniu obie drużyny nie wykazywały zbyt wielkiej ochoty do rywalizacji znanej z derbowych potyczek. Jeden kosztowny błąd popełniła jeszcze czechowicka defensywa. Umożliwiło to Arturowi Sawickiemu ustalenie rezultatu meczu, który trwał... 105 minut, co jak na inaugurację sezonu stanowi solidną dawkę piłkarską.

MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Bestwina 0:2 (0:1) 0:1 Skęczek (38', z rzutu karnego) 0:2 Sawicki (89')

MRKS: Słowiaczek – Szal, Gąsiorek, Jastrzębski (90+5' Jonkisz), Olek (86' Gałan), Raszka, Adamus, Putek (88' Ciosek), Niemczyk, Sztorc (90+9' Borutko), Adamczyk Trener: Biskup

LKS Bestwina: B.Droździk – Duś, Gołąb, Lisewski (70' Żurek), Święs (90+12' Maciążka), Łoś, M.Droździk, Radwański (90+13' Kraus), Gacek (75' Sawicki), Pokusa, Skęczek Trener: Szymala