Zupełnie nie wiedzie się w obecnym sezonie beniaminkowi z Kobiernic. Niedzielny mecz nic w tej materii nie zmienił.

Bestwina Koszarawa dz Soła poczynała sobie dzielnie, ale... tylko mniej więcej na przestrzeni dwóch kwadransów rywalizacji. W 24. minucie LKS Bestwina zapisał na swoim koncie premierowe trafienie. Z rzutu karnego bezbłędnie przymierzył Szymon Skęczek. – Karny pokrzyżował nasze plany, bo naprawdę nieźle nam szło – martwił się po meczu Zbigniew Skórzak, szkoleniowiec gospodarzy.

W istocie bowiem po otwarciu rezultatu goście zaczęli dominować niepodzielnie. W dodatku pokazali, że nie tylko uderzeniami z 11 metrów potrafią zdobywać gole. Znaczące powiększenie zaliczki w Kobiernicach zagwarantowały im dwa bliźniacze... kornery. W 35. i 38. minucie Damian Gacek idealnie wrzucał piłkę przed bramkę, a skutecznymi główkami popisywali się kolejno Marcin Gołąb i Przemysław Łoś. Udając się na 15-minutową przerwę piłkarze Soły nie mieli rzecz jasna dobrych nastrojów, co też przełożyło się na poczynania w drugiej połowie. – Dwa rzuty rożne były dla nas niczym gwoździe do trumny. Morale zespołu zupełnie spadło i zaczęliśmy prezentować się bardzo słabo... – komentuje trener Skórzak.

Pewni swego futboliści z Bestwiny wcale forsować tempa nie musieli. Brakowało im odpowiednio wysokiego poziomu koncentracji, bo trudno w inny sposób wytłumaczyć, że w tej części spotkania tylko raz Rafał Prochownik musiał sięgać do „sieci”. Stało się to w 70. minucie, gdy Skęczek ponownie nie zawiódł „z wapna” i pomścił sfaulowanego kilka chwil wcześniej Mateusza Droździka. Beniaminek próbował odpowiedzieć pojedynczymi zrywami. Honorowe trafienie mogło paść po strzale Adriana Barona, lecz w sukurs Bartłomiejowi Droździkowi przyszedł słupek.

– Mogliśmy wygrać wyżej, bo okazji mieliśmy sporo. Natomiast Soła wcale nie zaprezentowała się w mojej opinii, jak ostatni zespół w tabeli ligi – stwierdził Sławomir Szymala, szkoleniowiec ekipy z Bestwiny.

Soła Kobiernice – LKS Bestwina 0:4 (0:3) 0:1 Skęczek (24', z rzutu karnego) 0:2 Gołąb (35') 0:3 Łoś (38') 0:4 Skęczek (70', z rzutu karnego)

Soła: Prochownik – Kojder, Fijak, B.Ścieszka, Kupczok, Pawlik, J.Ścieszka (75' Szypuła), Czarnecki (46' Baron), Gąsiorek, Wrona, Mroczek Trener: Skórzak

LKS Bestwina: B.Droździk – Makowski (68' Radwański), Duś, Gołąb, Święs, Maciążka, Pokusa, M.Droździk, Łoś (64' Żurek), Gacek, Skęczek (78' Nowak) Trener: Szymala