Wydarzenie.

Młodzi Górale urządzili sobie popis strzelecki w meczu z Odrą Wodzisław Śląski, która przewodzi w ligowej stawce. Rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała wygrały aż 8:0, co było ogromnym zaskoczeniem. - Pierwsza połowa była stosunkowo wyrównana. Obie drużyny były groźne i stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Nam udało się 2 wykorzystać i zrobiło się spokojniej. Po zmianie stron szybko strzeliliśmy na 3:0, co niejako ustawiło już mecz. Potem posypały się kolejne gole. Zagraliśmy dobre spotkanie, wykorzystaliśmy swoje sytuacje. Cieszę się, że bramki strzelaliśmy po fajnych akcjach. Zespół realizował założenia taktyczne - podsumował Dariusz Kołodziej, szkoleniowiec Podbeskidzia II.

Bohater.

LKS Czaniec po niemrawym spotkaniu pokonał ekipę z Jasienicy 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 50. minucie Ilya Nazdryn-Platnitski z rzutu karnego. To jednak nie on wyrósł na głównego bohatera derbów. Patryk Kierlin chwilę później obronił "11", czym walnie przyczynił się do wygranej swej drużyny. Imponująca jest również statystyka golkipera. Kierlin obronił już trzeci rzut karny w tym roku, na trzeci egzekwowany przez rywali.

Plusy i minusy.

– Na trudny teren sztucznego boiska w Katowicach, podbudowany jednak środowym zwycięstwem ligowym udał się w sobotę Orzeł Łękawica. Drużyna z Żywiecczyzny wróciła jednak na tarczy - Rozwój wygrał spotkanie 4:0.

+ Wszystko co ważne w konfrontacji w Czechowicach-Dziedzicach wydarzyło się w jej rewanżowych 45. minutach, w których emocji było zresztą pod dostatkiem. MRKS po ciekawym widowisku pokonał GKS Radziechowy-Wieprz 2:1.

+ Jedno trafienie przesądziło o losach spotkania między Kuźnią Ustroń a Unią Książenice. Ustronianie dzięki bramce Daniela Dobrowolskiego z 79. minuty cieszyli się z wygranej na trudnym terenie.

+ Choć ostatnie wyniki Spójni Landek były rozczarowujące, to w konfrontacji z ekipą z Przyszowic gospodarze byli "bitym" faworytem i ze swej roli wywiązali się bardzo dobrze. Landeczanie "rozbili" Jedność 4:0. - Wracamy na dobre tory i z tego się dziś cieszymy najbardziej - skwitował konkretnie Krystian Odrobiński, szkoleniowiec drużyny z Landeka.