Stadion Miejski w Bielsku-Białej z dnia na dzień prezentuje się coraz efektowniej. Nie ma opóźnień w stosunku do wyznaczonego harmonogramu i wielce prawdopodobne, że już podczas meczu z Piastem Gliwice kibice zasiądą na nowej trybunie.

stadion krzeselka

Prawidłowy przebieg robót na modernizowanym Stadionie Miejskim przy ulicy Rychlińskiego potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku-Białej, Tomasz Ficoń. – Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i to najważniejsze. Niewykluczone, że jeszcze we wrześniu zostanie oddana do użytku trybuna północna. Trwają natomiast prace na trybunie południowej i żadnych opóźnień nie ma.

27 września Podbeskidzie podejmie w Bielsku-Białej Piasta Gliwice. I wielce prawdopodobne, że podczas tego spotkania trybuna północna będzie udostępniona dla kibiców, z wejściem za hotelem Olimp od ulicy Broniewskiego. Zasiądą na niej wówczas kibice z trybuny wschodniej od ul. Żywieckiej. Aktualnie trwają niezbędne odbiory i starania o możliwość jej użytkowania. Jeśli na wspomniany termin trybuna nie zostanie otwarta, to stanie się to początkiem października, przed konfrontacją „Górali” z poznańskim Lechem.

Z kolei po ostatnim w tym roku meczu ligowym w Bielsku-Białej (7-8 grudnia z Zawiszą Bydgoszcz) rozpoczną się prace na ostatniej z trybun, gdzie obecnie znajduje się siedziba klubu.