Lider „okręgówki” w Bestwinie udowodnił szybko, że zwycięskiej serii nie zamierza wstrzymywać.

bestwina Wiślanie byli w starciu z miejscowym LKS-em zabójczo skuteczni. Wcale bowiem ekipa lidera nie zmiażdżyła gospodarzy i nie organizowała raz za razem akcji zaczepnych. W 14. minucie Dariusz Juroszek zwieńczył wrzutkę Michała Pietraczyka na tzw. długi słupek. Identyczny czas potrzebował Wojciech Małyjurek, by z najbliższej odległości wpakować do siatki futbolówkę dograną przez Juroszka. Rozstrzygnięciem batalii w Bestwinie było trafienie z 45. minuty. Zanotował je Szymon Płoszaj, który odebrał piłkę rywalowi i pewnie pokonał Szymona Korzusa.

Gospodarze faworytowi nie ustępowali, ale tak skutecznie nie byli. Dla przykładu w poprzeczkę z rzutu wolnego uderzył Damian Pokusa, a sytuacji sam na sam z bramkarzem KS Wisły nie wykorzystali Szymon Skęczek i Damian Nowak. Dopiero bramka Skęczka – ładny strzał z rzutu wolnego z ponad 20 metrów – przywróciła wiarę w nawiązanie kontaktu z gośćmi. Cóż jednak z tego, skoro znów domeną wiślan było wykończenie akcji. W 77. minucie bezbłędnie główkował Mateusz Tomala po „rogu” Dariusza Ruckiego. O jakimkolwiek odrobieniu strat nie było wówczas mowy...

Do tej konfrontacji 5. kolejki „okręgówki” powrócimy niebawem trenerskimi komentarzami.

LKS Bestwina – KS Wisła 1:4 (0:3) 0:1 Juroszek (14') 0:2 Małyjurek (28') 0:3 Płoszaj (45') 1:3 Skęczek (65', z rzutu wolnego) 1:4 Tomala (77')

LKS Bestwina: Korzus – Małaczek (80' Maciążka), Lisewski, Gołąb, Żurek, Włoszek (70' Móll), Łoś (65' Sawicki), Nowak, Pokusa, Mizera (46' Droździk), Skęczek Trener: Szymala

KS Wisła: Wnętrzak – Tomala, Łacek (85' Mat.Pilch), Wawrzacz (80' Kukuczka), Kotrys, Juroszek, Mar.Pilch, Płoszaj (60' Leśniewicz), D.Rucki, Małyjurek, Pietraczyk Trener: Wuwer