W Cięcinie doszło dziś do bardzo ważnego spotkania dla losów dolnych regionów tabeli bielskiej "okręgówki". Miejscowy Świt podejmował Sołę Kobiernice.

Spojnia Zebrzydowice Swit Ciecina

Nie najlepiej radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach drużyny z Cięciny i Kobiernic. Świt i Soła zamykają tabelę PROFI CREDIT Bielskiej Ligi Okręgowej. Dzisiejsza ich bezpośrednia konfrontacja była więc spotkaniem o "sześć punktów". I chyba nikt nie spodziewał się, że spotkanie w Cięcinie będzie tak jednostronne. Zwłaszcza po pierwszej połowie, która przecież nie wskazywała wyraźnie zespołu mogącego wygrać dzisiejszy mecz. W premierowych 45. minutach, wszak żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi, choć więcej z gry mieli gospodarze. Już w 20. minucie Kamilowi Koziełowi zabrakło niewiele, aby pokonać Rafała Prochownika. Soła swe okazje również miała, ale bezbłędnie radził sobie dzisiaj Rafał Pawlus.

To, co najciekawsze działo się po zmianie stron. Znacząca w tym jednak "zasługa" Prochownika, który otrzymał czerwoną kartkę już na początku drugiej połowy, osłabiając tym samym swój zespół i prokurując rzut karny. W bramce zawitał więc rezerwowy Bartosz Jończy, który zanim dobrze zapiął rękawice, już musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie pomylił się bowiem z "wapna" Marcin Kozioł. Ofensywa podopiecznych Seweryna Kośca trwała w najlepsze. Już trzy minuty później Jończy ponownie został pokonany. Tym razem skutecznością wykazał się Łukasz Pyjas. Na kolejne trafienia nie trzeba było długo czekać. Gole strzelali kolejno Jakub Knapek oraz Kozioł. Ostatecznie Świt z "kwitkiem" odprawił do Kobiernic Sołę.

Świt Cięcina - Soła Kobiernice 4:0 (0:0) 1:0 Kozioł (51', z rzutu karnego) 2:0 Pyjas (54') 3:0 Knapek (64') 4:0 Kozioł (66)

Świt: Pawlus - Knapek, S.Kosiec, P.Kozieł (75' Daw.Juraszek), Kukioła (65' Dom.Juraszek), Szumlas, K.Kozieł (85' Skolarz), Pyjas, Szczotka, Szrajner (65' M.Kosiec), Kozioł Trener: S.Kosiec

Soła: Prochownik - Hałat, Czarnecki, Dobranowski, Fijak, Kojder (50' Jończy), Kupczok (84' Baron), Pawlik, B.Ścieszka, Wrona, Gut (63' Matusik) Trener: Skórzak