Zespoły znajdujące się w strefie spadkowej spotkały się w Ciścu. Mecz miał dla obu ekip niebagatelne znaczenie. Maksymilian Cisiec dzie

Zamykająca stawkę Soła Kobiernice do meczu z przedostatnim Maksymilianem przystępowała jako jedyny zespół, który na swoim koncie nie miał zwycięstwa. Natomiast w Ciścu zapewne nie pamiętają, jako ono smakuje. Wygrali w tym sezonie dwa razy, w 1. i 2. kolejce.

Goście stosunkowo szybko rozstrzygnęli pojedynek „wagi ciężkiej”. Od początku meczu sprawiali lepsze wrażenie. Wreszcie w 18. minucie precyzyjnie z rzutu wolnego przymierzył Tomasz Fijak. Chwil kilka później arbiter podyktował rzut karny za faul na Tomasz Gąsiorku. Jarosław Ścieszka okazji nie zmarnował. Niebawem ten sam zawodnik popisał się skutecznym uderzeniem z woleja. Na przerwę przyjezdni udali się zatem z pokaźną zaliczką.

Po zmianie stron zaatakowali gospodarze, zazwyczaj za pomocą prostych środków – długich zagrań za linię obrony – próbowali zaskoczyć rywala. Rafał Prochownik w kilku sytuacjach zaprezentował swoje umiejętności, w kilku obserwował niecelne strzały z dystansu. Z czasem powietrze zeszło z graczy Maksymiliana. W ostatnim kwadransie goście kontrolowali przebieg meczu.

Wreszcie wygraliśmy, to cieszy, ale mamy na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Potrzebujemy więcej punktów. Byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną w pierwszej połowie. Mogliśmy szybciej objąć prowadzenie. Rywal rzucił się na nas po przerwie, kilka sytuacji z tego się urodziło. Zdołaliśmy jednak opanować sytuację na boisku – ocenia Zbigniew Skórzak, trener Soły.

Maksymilian przegrał czwarty mecz z rzędu, stracił w tych spotkaniach aż 22 bramki. Pod szkoleniowym okiem Zdzisława Kupczaka w dziewięciu meczach wywalczył tylko dwa punkty. Kolejnej zmiany trenera w Ciścu nie można wykluczyć.

Maksymilian Cisiec - Soła Kobiernice 0:3 (0:3) 0:1 Fijak (18') 0:2 J.Ścieszka (24', z rzutu karnego) 0:3 J.Ścieszka (35')

Maksymilian: Elżbieciak (46' Pietrasina) – Wróbel, Trzop, Semik, Miodoński, Ł.Figura, Nowak, Gołębiowski, Motyka, Kliś (46' Płotka), M.Figura Trener: Kupczak

Soła: Prochownik – B.Ścieszka (46' Baron, 65' Szypuła, 70' Skórzak), Kupczok, Pawlik, Hałat, J.Ścieszka, Czarnecki, Gąsiorek, Wrona, Kojder, Fijak Trener: Skórzak