Hokeiści Aksam Unii Oświęcim odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Jewgienija Lebiediewa czekali na ten moment od pięciu spotkań. Oświęcimianie okazali się lepsi od Podhala Nowy Targ.

Aksam Unia

Biało-niebiescy wygrali, choć pierwsza tercja nie zapowiadała przełamania złej passy. Mecz przeciwko młodemu zespołowi Podhala, który treningi na lodzie wznowił zaledwie tydzień temu, oświęcimianie rozpoczęli na wielkim luzie. Szybko zostali za to skarceni i pierwsze starcie przegrali 1:2.

"Terapia wstrząsowa" Lebiediewa podziałała na zespół po pierwszej przerwie. Na lód wyjechała jakby zupełnie inna drużyna, która pewnie pokonała w drugiej tercji rywala 3:0. W trzeciej tercji mecz się wyrównał, jednak górą ponownie byli gospodarze, którzy wygrali ją 3:2 a cały mecz wynikiem 7:4.

Aksam Unia Oświęcim – Podhale Nowy Targ 7:4 (1:2, 3:0, 3:2) 0:1 Kmiecik (1') 0:2 Szumal (3') 1:2 Adamus (9') 2:2 Chomko (21') 3:2 Jaros (30') 4:2 Komorski (30') 5:2 Wojtarowicz (42') 6:2 Nikulin (43') 7:3 Wojtarowicz (51') 7:4 Kmiecik (51')

Aksam Unia: Witek - Kasperczyk, Połącarz; Różański, Nikulin, Chomko - Piekarski, Ciura; Wojtarowicz, Stachura, Jaros - Gula, Duszak; Fiedor, Komorski, Adamus - Lacheta, Wardecki; Klaja, Mateusz Kowalówka, Kwadrans Trener: Lebiediew