Od poniedziałku na obiektach Rekordu Bielsku-Białej przebywa pierwszoligowy GKS Tychy. Zawodnicy trenują bardzo intensywnie. rekord obiekty Szkoleniowcem tyskiego GKS-u jest Jan Żurek, który w sezonie 2004/2005 trenował Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wraz z nim do bielskiego klubu trafili Paweł Sibik, Grzegorz Pater, Daniel Dubicki oraz Adam Kompała. Naszpikowane gwiazdami TSP pod okiem doświadczonego trenera nie zdołało zrealizować celu, jakim był awans do Ekstraklasy. Rozgrywki zakończyło na piątym miejscu, czwarte uprawniało do gry w barażach o upragniony awans. Po 4. kolejkach sezonu 2005/2006 Żurek rozstał się z Podbeskidziem.

Opiekun GKS-u, który stosunkowo niedawno prowadził Iskrę Pszczyna, na obóz przygotowawczy do Bielska-Białej zabrał ze sobą ponad 20-osobową grupę zawodników. Wśród nich są m.in.: Damian Szczęsny, wychowanek Beskidu Skoczów, który jesienią 2012 roku zaliczył sześć występów w Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia oraz świetnie spisujący się na boiskach III ligi w pierwszej części trwającego sezonu, pomocnik Rekordu Bielsko-Biała Dawid Ogrocki. Na angaż w GKS-ie szanse ma także Juraj Dancik. Słowacki obrońca przez lata był ostają defensywy Podbeskidzia, ale ostatnio stracił miejsce w kadrze pierwszego zespołu. Jesienią występował tylko w trzecioligowych rezerwach „Górali”.

Tyszanie trenują w Cygańskim Lesie trzy, cztery razy dziennie. Do swojej dyspozycji mają boisko ze sztuczną nawierzchnią, halę, siłownię oraz gabinet odnowy biologicznej.