W meczu otwierającym rywalizację o brąz bielszczanki dowiodły, że stabilną postawą na takie osiągnięcie w pełni zasługują. Rywalizacja z siatkarkami Grot Budowlanych przebiegała pod ich dyktando zwłaszcza, gdy gospodynie swojego optymalnego poziomu potrzebowały najbardziej. Liczby „mówią” zresztą wiele. Atutem podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka był blok, którym zdobyły aż 14 punktów, a sama Paulina Majkowska notując 7 „czap” przebiła wyczyn całej łódzkiej drużyny. Konkurentki zepsuły 2-krotnie więcej zagrywek (łącznie 8), a procentowo odbiegały od zawodniczek BKS Bostik ZGO zarówno w ataku, jak i przyjęciu. Nie miały też w swoich szeregach liderki z prawdziwego zdarzenia – taką wśród miejscowych była atakująca Kertu Laak (18 pkt.).

Zupełnie bez historii przebiegła natomiast tylko premierowa odsłona spotkania w hali pod Dębowcem. Od stanu 6:3 po asie serwisowym Pauliny Damaske dystans sukcesywnie się zwiększał. Po następujących po sobie blokach Majkowskiej zrobiło się 11:5, podobnie efektowne zagrania Damaske pozwoliły wrócić bielszczankom do 6-punktowej zaliczki po chwilowych problemach. Sam finisz to – a jakże – widowiskowo zatrzymywane ataki przez wspomniane siatkarki ekipy znad Białej.

Drugi set to konieczność pościgu. Podopieczne trenera Piekarczyka straciły koncentrację i pewność gry. Zbicie Mackenzie May sprawiło, że zespół z Łodzi osiągnął przewagę 15:11. Prócz licznych pomyłek łódzkich siatkarek kolosalne znaczenia dla odwrócenia losów partii miały akcje na siatce Laak. W odsłonie numer 3 szkoleniowiec BKS Bostik ZGO poprosił o przerwę, gdy przyjezdne „odjechały” na 10:6, a manewr ten wkrótce poskutkował. Remis gospodynie osiągnęły na 14:14, kiedy proste błędy popełniły w serii Jelena BlagojevićAndrea Mitrović. I choć faworytki też się myliły nad wyraz często, to jednak nerwy potrafiły opanować. W roli głównej Damaske w elemencie ataku, a potyczkę gładkim 3:0 zakończyła Lakk, która „pocelowała” zagrywką Justynę Łysiak.

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:20)