79. edycja plebiscytu Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2013 roku z wolna dobiega końca. To ostatni moment, by oddać swój głos. W gronie nominowanych związany z naszym regionem pilot, Sebastian Kawa.

Sebastian_Kawa

Zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego od wielu lat odnosi spektakularne sukcesy, ale nominacji do prestiżowego grona – w tym roku 25 polskich sportowców – doczekał się po raz pierwszy. Głosowanie rozpoczęło się w listopadzie 2013 roku. Zakończyła się już część związana z kuponami dostępnymi w kolejnych numerach Przeglądu Sportowego, do 8 stycznia br. głosować można natomiast przez internet – za pośrednictwem zakładki http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/. Gala Mistrzów Sportu, na której poznamy ostateczne rozstrzygnięcia plebiscytu Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej, odbędzie się w sobotę 11 stycznia. Dodajmy, że ostatnie cztery edycje kończyły się wyróżnieniami dla biegaczki Justyny Kowalczyk, która aktualnie wciąż prowadzi w cząstkowym głosowaniu internetowym.

W uzasadnieniu nominacji dla "króla przestworzy" Sebastiana Kawy, czytamy: „Jego domeną stało się seryjne wygrywanie każdych liczących się zawodów, w jakich bierze udział. Od 2003 roku zwyciężył we wszystkich zawodach (poza MŚ klasy Standard w Rieti w 2008 roku) najwyższej rangi w których startował. W tym roku zdobył trzy złote medale: mistrzostw świata w klasie Standard (w Argentynie), mistrzostw Europy w klasie 18-metrowej (we francuskim Vinon-sur-Verdon) oraz europejskiego czempionatu w kl. Standard (na terenach wokół Ostrowa Wlkp.).”