– Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Choć nie da się ukryć, że rywal był od nas lepszy – mówi Dariusz Kozieł, opiekun Świtu Cięcina, po wczorajszej porażce jego podopiecznych na wstępie okresu przygotowawczego.

pilka warsztaty W niedzielne popołudnie beniaminek bielskiej „okręgówki” rozgrywał spotkanie kontrolne z mistrzem oświęcimskiej Ligi Okręgowej – Jałowcem Stryszawa. – Nasz rywal prezentował się lepiej. To solidna drużyna, która potrafi dobrze grać w piłkę. Do przerwy to udowodnili strzelając nam trzy bramki – obrazuje potencjał Jałowca, Dariusz Kozieł.

Rezultat po pierwszych 45 minutach tak okrutny dla przedstawiciela naszego regionu być jednak nie powinien. Wszak Świt w dużym stopniu rywalowi nie odstawał poziomem, ale brakowało mu skuteczności. Zupełnie inaczej prezentowała się ofensywa ekipy ze Stryszawy, która trzykrotnie bez skrupułów wykorzystywała błędy w defensywie mistrza żywieckiej A-klasy.

Po przerwie było już zdecydowanie lepiej. – W drugiej połowie wyglądaliśmy naprawdę dobrze. Miewaliśmy przejawy super gry, ciekawych akcji. Strzeliliśmy nawet bramkę – kontynuuje nasz rozmówca. Honorową bramkę dla Świtu zdobył Marcin Kozioł, który podobnie jak kilka minut wcześniej zawodnik z przeciwnej drużyny, pokonał bramkarza uderzeniem z „wapna”. – Sparing można uznać za pożyteczny. Cały czas ćwiczymy różne warianty gry, ustawienia, taktykę. Nieco pokrzyżowała nasze plany temperatura, która przy wąskiej kadrze, jaką mieliśmy na to właśnie spotkanie i braku możliwości większych rotacji w trakcie meczu, „męczyła” zawodników. Testujemy kilku piłkarzy, którzy prezentują się naprawdę rewelacyjnie. Na szczególną pochwałę zasługuje dwójka z Koszarawy Żywiec – Damian Zyzak i Kamil Gazurek, którzy świetnie spisują się na prawej stronie boiska. Mam nadzieję, że uda się nam ich zatrzymać. Zadowolonym można być również z Przemka Jurasza. Na dniach powinien dołączyć do nas również Krzysztof Majerz z Maksymiliana Cisiec, który prawdopodobnie będzie naszym ostatnim wzmocnieniem – kończy Kozieł.

Jałowiec Stryszawa – Świt Cięcina 4:1 (3:0) Gole dla Świtu: Kozioł (z rzutu karnego)

Świt: Pawlus – Zyzak, Jurasz, Kozubowski, Kukioła, K.Kozieł, Szczotka, Iwanow, Gazurek, Kosiec, Kozioł oraz testowany zawodnik, Pyjas Trener: D.Kozieł