Bramki w spotkaniu sparingowym pomiędzy Cukrownikiem Chybie a Drzewiarzem Jasienica padły na początku i końcu rywalizacji. Szkoleniowcy zgodnie uznali test-mecz za pożyteczny. drzewiarz_jasienica2 Spotkanie od mocnego uderzenia, ujmując rzecz dosłownie, rozpoczęli podopieczni Andrzeja Myśliwca. W 7. minucie atomowym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Witold Wawrzyczek. Piłka uderzona przez doświadczonego defensora z rzutu wolnego wpadła w okienko. Jasieniczanie odpowiedzieli dopiero w ostatniej akcji meczu. Rafał Greń popisał się w tej sytuacji precyzyjnym, prostopadłym podaniem otwierającym drogę do bramki, a testowany przez trenera Marcina Biskupa zawodnik wygrał pojedynek oko w oko z Dawidem Francuzem. Oba trafienia rozdzieliło ponad 80 minut wyrównanego pojedynku, którego rezultat należy uznać za sprawiedliwy.

- Mecz był wyrównany. Jesteśmy po ciężkich treningach. W naszej grze nie było fajerwerków, było za to sporo niedokładności, ale na tym etapie przygotowań to normalne. To był pozytywny sparing – ocenia Biskup, któremu wtóruje opiekun Cukrownika. - Uważam ten mecz, za bardzo wartościowy. To był nasz pierwszy sprawdzian. Nie wiem na jakim etapie przygotowań jest Drzewiarz. Dopóki grało 13, 14 zawodników, którzy stanowią o sile mojego zespołu, spotkanie było wyrównane. Potem dokonałem kilku zmian i do głosu doszli rywale.

Drzewiarz kolejny test-mecz, w ramach Dni Jasienicy, rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 13:00. Przeciwnikiem jasieniczan będzie IV-ligowy Halniak Maków Podhalański. W ten sam dzień Cukrownik weźmie udział w turnieju organizowanym w czeskiej Stonawie.

Cukrownik Chybie – Drzewiarz Jasienica 1:1 (1:0) Gol dla Cukrownika: Wawrzyczek Gol dla Drzewiarza: testowany zawodnik Cukrownik: Nalepa - Dziędziel, Filapek, Wawrzyczek, Ł.Kajstura, Poloczek, Stokłosa, Skowronek, Zygma, Miłek, R.Szczygielski oraz Francuz, Folek, Ł.Szczygielski, Kulczycki, Żur, testowany zawodnik Trener: Myśliwiec Drzewiarz: Żebrowski – Lapczyk, Sibouih, Foltyn, testowany zawodnik, Romanowicz, Greń, testowany zawodnik, testowany zawodnik, Basiura, Łaciok oraz Mrozek, Fizek, Pierzga i dwóch testowanych zawodników Trener: Biskup