Wczoraj siatkarki BKS Aluprof zostały wysoko pokonane przez niemiecki Dresdner SC. Dziś, z podobnym skutkiem rywalizowały w polskim meczu turnieju w Karpaczu.

BKS_Aluprof2 Mocno przebudowany zespół Impelu Wrocław już pierwszego dnia Pucharu Trzech Narodów pokazał dobrą dyspozycję pokonując bez straty seta mistrzynie Czech. Bielszczanki zaś raziły nieskutecznością w pojedynku z Niemkami.

Obraz obu zespołów ORLEN Ligi nie uległ diametralnej odmianie dobę później. O spotkaniu BKS Aluprof z Impelem nie ma co wiele rozpisywać się. Już na wstępie rywalki podopiecznych Leszka Rusa osiągnęły zaliczkę. Tym rytmem przebiegał zarówno set premierowy, jak i druga odsłona. Gdy na otwarciu odsłony numer trzy wrocławianki prowadziły 4:0 zanosiło się na prawdziwy pogrom. Ekipa z Bielska-Białej zdołała nieco grę poprawić, ale i tak przegrała zdobywając 20 „oczek”.

W niedzielę bielszczanki zakończą turniej meczem z czeskim VK Agel Prostejov.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Wrocław 0:3 (14:25, 18:25, 20:25)

BKS Aluprof: Lis, Trojan, Muhlsteinova, Łyszkiewicz, Strózik, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Horka, Wilk, Pelc Trener: Rus