Hokeiści Unii Oświęcim przegrali drugi przedsezonowy sparing. Po GKS-ie Tychy lepszy od biało-niebieskich okazał się GKS Jastrzębie. Podopieczni Jewgienija Lebiediewa przegrali przed własną publicznością 2:3.

Aksam Unia

Spotkanie z jastrzębianami przebiegało podobnie jak mecz w Tychach. Unia przez dwie tercje toczyła wyrównany bój, w którym brakowało jej przede wszystkim skuteczności. Przed trzecią tercją gospodarze prowadzi 2:1. Odpuścili w trzeciej odsłonie, stracili dwa gole i mecz zakończył się porażką Unii. - Wciąż popełniamy te same błędy. Musimy pracować nad taktyką – powiedział po meczu Lebiediew.

W meczu przeciwko GKS-wi Jastrzębie nie wystąpił reprezentacyjny obrońca i kapitan drużyny, Jerzy Gabryś. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia oświęcimskich lekarzy. W Tychach hokeista zerwał więzadła w kolanie i doznał złamania kości. Jego powrót do zdrowia potrwa co najmniej pół roku.