Sympatycy słowackiego snajpera Roberta Demjana, byłego zawodnika Podbeskidzia, wreszcie mają powody do radości. Napastnik otworzył indywidualne, bramkowe konto w belgijskiej ekstraklasie.

Robert_Demjan

W sobotni wieczór dwudziesty mecz w sezonie rozegrali piłkarze Waasland-Beveren. Spotkanie z Lierse zakończyło się długo oczekiwanym zwycięstwem przedostatniego zespołu Jupiler Pro League. W Beveren gospodarze triumfowali 3:1, a udział w wygranej miał Robert Demjan. Słowacki napastnik w 84. minucie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik konfrontacji. Uczynił to zarazem po raz pierwszy w meczu o punkty swojej obecnej drużyny po transferze z Bielska-Białej. Jest to tym bardziej godne odnotowania, iż były snajper Podbeskidzia pojawił się na murawie dopiero w 72. minucie meczu. Pozostałe bramki dla Waasland-Beveren zdobył w sobotę inny z napastników, Dalibor Veselinović. Czy premierowy gol Demjana to zapowiedź powrotu tuż przed nowym rokiem do strzeleckiej formy prezentowanej na boiskach T-Mobile Ekstraklasy?