Ostatni weekend lipca przynosi premierę pucharowych zmagań na szczeblu bielskiego podokręgu BOZPN. Najważniejsze informacje o poszczególnych meczach znajdziecie poniżej.

bestwina

Program meczów rundy wstępnej Pucharu Polski (Podokręg Bielsko-Biała):

27.07.2013 r. (sobota)

KS Międzyrzecze – Pasjonat Dankowice 1:4 (1:2) Gole dla Pasjonata: Adamus (16'), Wydra (20', 67'), Stasica (51')

Dankowiczanie dwie pierwsze bramki zawdzięczają asystom Marcina Wróbla. Reżyser gry Pasjonata w 16. minucie obsłużył Kornela Adamusa, a chwilę później Pawła Wydrę. W premierowej odsłonie zespół z Międzyrzecza złapał kontakt, ale po przerwie podopieczni Artura Bierońskiego postawili kropkę nad "i". W 51. minucie w okienko z rzut wolnego przymierzył Marcin Stasica. Nieco ponad kwadrans później do siatki po raz drugi trafił Wydra. Pasjonat do Międzyrzecza przyjechał w jedenastu.

- Styl? Średni. Gra? Można było z tego meczu wyciągnąć więcej. Pogoda niestety nie sprzyjała grze w piłkę - ocenia Bieroński.

Pasjonat: Chmielewski – Bieroński, Kocierz, Stasica, Adamus, Adamowicz, Tworek, Lech, Wróbel, Dawidek, Wydra Trener: Bieroński

Halny Kalna – GLKS Wilkowice 3:5  (0:3) Gole dla GLKS-u: Kudzia (12'), Szwedka (34', 74'), Tomiczek (40', 47')

28.07.2013 r. (niedziela), g. 17:00

Groń Bujaków – Zapora Porąbka 3:0 (walkower, goście nie przystąpili do meczu)

Bardzo ciekawie zapowiadało się pucharowe starcie dwóch zespołów z gminy Porąbka. Do derbów jednak... nie doszło. Termin meczu zmieniano kilka razy. Ten ostateczny - w niedzielę o godzinie 17:00 - sprawił, że ekipa Zapory Porąbka nie mogła przystąpić do spotkania. Groń otrzyma tym samym walkower i za tydzień zagra w kolejnej rundzie z IV-ligową Spójnią Landek.

Soła Kobiernice – LKS Bestwina 2:4 (2:2) Gole dla Soły: B.Ścieżka (29'), J.Ścieżka (44') Gole dla Bestwiny: Kalamus (34'), Szypuła (39'), Włoszek (69', 81')

Zespół z Bestwiny zagrał bez zawodników, którzy mogą stanowić o sile tej drużyn w nadchodzącym sezonie. Nowi piłkarze nie są jeszcze zgłoszeni do rozgrywek. Bez nich ekipa Henryka Mazura poradziła sobie bardzo dobrze. Beniaminek bielskiej "okręgówki" z Kobiernic w premierowej odsłonie dotrzymywał kroku rywalowi, po przerwie, rywal odskoczył. - Pogoda nie sprzyjała grze w piłkę. Wygraliśmy, weryfikacją naszych możliwości będzie jednak liga. Puchary i sparingi to co innego. Zabrakło zawodników, którzy wzmocnią nasze szeregi. Zastanawialiśmy się czy przystąpić do pucharowej rywalizacji. Bez nich kadra była wąska. Było warto, szanse dostali inni. Potencjał Soły również zweryfikuje liga - ocenia Mazur.

Soła: Kamiński (46' Jończy) – Stokłosa, Kurdziel, Szlagor, Gąsiorek, B.Scieżka, J.Ścieżka, Kliś, Wróbel, Kaleta, Marek Trener: Janeczko

Bestwina: Janowiec – Żurek, Małaczek, Puczka, Pokusa, M.Droździk, Maciążka, Włoszek, Gołąb, Szypuła (75' Mizera), Kalamus Trener: Mazur

LKS Mazańcowice – KS Bestwinka 1:4 (0:2) Gole dla Bestwinki: Więcek (15'), Wróbel (36'), Skęczek (63'), Prymula (73')

KS Bystra – Wilamowiczanka Wilamowice 3:0 (walkower, goście nie przystąpili do meczu)

Orzeł Kozy – MRKS Czechowice-Dziedzice 0:3 (walkower, gospodarze nie przystąpili do meczu)