– Wszyscy wiemy, że to będzie bardzo trudny mecz. Mam nadzieję, że zagramy dobrze, bo żeby wygrać z zespołem z Będzina trzeba będzie pokazać naprawdę dobrą grę – te słowa kapitana bielszczan Sergieja Kapelusa zwiastowały, że emocji podczas I-ligowego hitu w hali pod Dębowcem nie zabraknie.

A że gospodarze będą musieli wspiąć się na wyżyny zaświadczyła już premierowa odsłona, w której górą był spadkowicz z PlusLigi. To efekt zbyt dużej liczby pomyłek bielskiej drużyny – błędy w ataku Pawła GrycaTomasza Piotrowskiego dały prowadzenie 11:7 ekipie z Będzina. Dystans został niebawem częściowo zmniejszony, ale blok Łukasza Swodczyka na Adrianie Hunku spowodował, że przyjezdni odskoczyli na 22:18 i na odrabianie strat było zbyt późno.

Wyrównanie stanu meczu to z kolei efekt świetnej końcówki siatkarzy BBTS-u, którzy po przekroczeniu granicy 20 „oczek” włączyli wyższy bieg. Tyczy się to głównie elementu bloku. „Czapy” Gryca oraz aż 2 pod rząd Bartosza Pietruczuka, do tego as serwisowy Piotrowskiego i będzinianie musieli godzić się z przegraną. Wpłynęło to na bielską drużynę ożywczo, podłamało zaś przeciwnika. Po kontrze Piotrowskiego i zagrywce Hunka podopieczni Harry Brokkinga mieli w zanadrzu przewagę 9:5, której nie oddali. Finisz wysoko wygranego seta to m.in. doskonała postawa, jaką zademonstrował w zagrywce wprowadzony na parkiet Jake Hanes.

Apogeum emocji dostarczyła następna partia. Po punktowych serwisach Pietruczuka ekipa spod Klimczoka prowadziła już 9:4, wkrótce nawet 12:5, gdy blok zapisał na swoim koncie Wojciech Siek, lecz tym razem napotkała opór MKS-u. Liderem pościgu będzinian był nie tylko Jakub Rohnka, ale i nie tak dawno zawodnik BBTS-u Michał Makowski. Przy piłce setowej zablokował go jednak Gryc, co było punktem zwrotnym. Punkt na 27:25 to zasługa Hunka, który z kolei wyczuł intencje atakującego Rohnki i zapewnił bielszczanom sukces 3:1.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 27:25)

BBTS:
Macionczyk, Siek, Hunek, Piotrowski, Pietruczuk, Gryc, Fijałek (libero) oraz Ledwoń (libero), Kapelus, Gil, Hanes
Trener: Brokking