Drużyna rywalizująca na co dzień w PROFI CREDIT Bielskiej Lidze kręgowej zmierzyła się z reprezentantem bielskiej A-klasy. Sparingowi rywale zajmują miejsca w okolicach środka ligowych tabel. Skalka Cukrownik rusek Na boisku zarysowała się przewaga Metal Skałki Żabnica. Przed przerwą podopieczni Adam Śliwy udokumentowali ją dwoma trafieniami. Wynik spotkania otworzył Marcin Kochutek, który wykończył akcję skonstruowaną wspólnie z Adrianem Szwarcem. Były napastnik Spójni Landek zdobył następnego gola. Golkipera Bestwinki pokonał bezpośrednio z rzutu rożnego.

W drugiej połowie przewaga „okręgowicza” wzrosła, co zaowocowało pięcioma trafieniami. Wspomniany Szwarc przelobował bramkarza, dwa gole zdobył Damian Stawicki – raz wykończył dośrodkowanie z prawej strony, raz uderzył precyzyjnie lewą nogą. Na listę strzelców wpisali się także Damian Pękala i Dariusz Chowaniec. Bestwinkę stać było tylko na honorową odpowiedź.

Pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana, w drugiej kontrolowaliśmy przebieg meczu. Mieliśmy kilka okazji, których nie udało się wykorzystać. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, ale przeciwnik również nie był skuteczny – ocenia trener Śliwa.

Metal-Skałka Żabnica – KS Bestwinka 7:1 (2:0) Gole dla Skałki: Szwarc – 2, Stawicki – 2, Kochutek, Pękala, Chowaniec

Metal-Skałka: Nowakowski (Biegun) – Małaczek, Karpeta, Kumorek, Kalamus, Suski, Kasperek, Kochutek, Polak, Szwarc, Chowaniec oraz Strzałka, Błachut, Pękala, Stawicki, Denys Trener: A.Śliwa