To już przedostatnia, 28. kolejka gier w żywieckiej a-klasie. I choć "mistrz" został już wyłoniony, to wciąż toczy się walka o utrzymanie. Spotkania, które rozegrane zostaną w niedzielę, rekomenduje Tomasz Sala, opiekun Beskidu Gilowice.

- Postawiłbym na Sołę Żywiec, ale Zarzecze walczy jeszcze u utrzymanie, więc goście będą bardzo zdeterminowani. Wydaje mi się jednak, że starczy to tylko na remis.

Koszarawa Babia Góra jest zespołem silniejszym według mnie od Czernichowa i mimo, iż to Magórka jest gospodarzem, to według mnie punkty zgarnie zespół gości.

W Leśnej stawiam remis. Goście z Ujsoł grają tzw. siłową piłkę, ale miejscowi, szczególnie u siebie, radzą sobie dobrze. Wydaje się więc, że skończy się remisem.

Fajną piłkę grają piłkarze z Lipowej, są poukładani. Widać dobrą pracę trenera i myślę, że z Błękitnymi nie powinni mieć problemów.

Ostatnio Pewel sprawiła niespodziankę w Milówce, ale w moim przekonaniu drugi raz powtórzyć się tego nie uda. Soła jest mocną drużyną, a w dodatku gra u siebie. To gorący teren i gospodarze powinni wygrać.

Cisiec gra już na luzie, Bory to niezła ekipa, ale stawiam na gospodarzy.

Gdyby mecz Juszczyny ze Świtem był w Cięcinie, to zdecydowanie postawiłbym na miejscowych. Ale grają w Juszczynie, więc każdy wynik jest możliwy. Świt ma jednak znacznie większy potencjał, dlatego powinni sobie poradzić.

Program 28.kolejki: 16.06.2013 r. (niedziela), g. 17:00 Soła Żywiec - LKS Zarzecze Magórka Czernichów - Koszarawa Babia Góra LKS Leśna - Muńcuł Ujsoły Skrzyczne Lipowa - Błękitni Żywiec Soła Rajcza - LKS Pewel Ślemieńska Maksymilian Cisiec - Bory Pietrzykowice LKS Juszczyna - Świt Cięcina