Przed rywalizacją play-off drużyn z Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej mówiło się, że faworyta wyraźnego nie ma. Niedzielny mecz otwierający całą serię tezę potwierdził.

BKS Aluprof vs Chemik Police Kibice w Dąbrowie Górniczej byli świadkami zaciętego spotkania. Pierwszy set, choć dąbrowianki prowadziły w nim już 11:7, rozstrzygnął się w samej końcówce. Od stanu 20:18 dla Tauronu Banimexu bielszczanki zdobyły dwa punkty – po bloku na Katarzynie Zaroślińskiej i skutecznym ataku Heleny Horki – ale finisz należał do gospodyń. Zagrywkę zepsuła Marta Szymańska, dąbrowianki postawiły dwa szczelne bloki i ich sukces stał się faktem.

W drugą odsłonę przyjezdne weszły w równie kiepskim stylu i przy wyniku 5:1 na korzyść miejscowego zespołu, trener Mirosław Zawieracz poprosił o przerwę. Na efekty rozluźnienia w szeregach Tauronu Banimexu długo nie trzeba było czekać. Na pierwszą przerwę techniczną to BKS Aluprof schodził z zapasem dwóch „oczek”. Ostatni „styk” miał miejsce, gdy autowy atak Heike Beier dał gospodyniom wyrównanie (11:11). Bielszczanki w decydującej fazie seta korzystały z pomyłek przeciwnika, same skutecznie atakowały, w czym prym wiodła Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Bardzo wyrównana walka nastąpiła w ważnym dla losów meczu secie numer trzy. I znów dąbrowianki szalę na swoją korzyść przechyliły w końcowych akcjach. Bielszczanki miały sporo problemów w przyjęciu zagrywki, nie potrafiły też zatrzymać Joanny Staniuchy-Szczurek.

Scenariusz podobny oglądaliśmy w czwartym secie. BKS Aluprof prowadził 12:9, ale zaliczkę szybko stracił. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne włoskiego szkoleniowca Nicoli Negro odskoczyły na trzy „oczka”, a skuteczna na środku Rachel Adams poprowadziła swoje koleżanki do udanego otwarcia serii o awans do strefy medalowej ORLEN Ligi. Drugi mecz w Dąbrowie Górniczej jutro o godzinie 20:00.

Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:21)

BKS Aluprof: Szymańska, Nikić, Lis, Beier, Ciaszkiewicz-Lach, Horka, Wojtowicz (libero) oraz Wilk, Pelc Trener: Zawieracz